Az Neumann Társaság blogja a legfejlettebb infokom technológiákról

Jelenből a Jövőbe

Jelenből a Jövőbe

Divatcézár mesterséges intelligenciák

2017. november 30. - ferenck

Egyre több területen alkalmazzák valamilyen formában a mesterséges intelligenciát, így nem meglepő, hogy a ruhák, az öltözködés világában is megjelent, és a technológia akár új trend, az „előrejelző divat” kialakulásához vezethet. A San Diegói Kalifornia Egyetem (UCSD)…

Tovább

Robotasszisztens a Toyotától

Gyakran merül fel technológiai körökben, hogy merre vezet a távirányított, telejelenlét-vezérelt humanoid robotok jövője? Humanoid robotok fejlesztésében köztudottan Japán jár az élen, így az sem meglepő, hogy legutoljára a szigetország egyik meghatározó fogyasztói elektronika és telekom óriása, a…

Tovább

Örökké tanuló mesterséges intelligenciák

A Navya francia fejlesztőcég egyik önvezető járművének bemutatója előtt néhány órával a gép türelmesen várta, hogy egy teherautó tolasson, tolasson, aztán addig várt, amíg beletolatott. A valódi probléma, hogy a jármű nem úgy tanul a balesetből, ahogy az ember: azonnal és nem megfeledkezve a…

Tovább

Korai stádiumban érzékeli a bőrrákot egy hordozható olcsó eszköz

Az Egyesült Királyságban naponta közel 40 személyt diagnosztizálnak bőrrákkal. Az ACS (Amerikai Rák Társaság) becslése alapján az Egyesült Államokban 2017 végéig 87110 melanómát diagnosztizálnak, és 9730-an halnak meg a betegség miatt. A rák világviszonylatban leggyakoribb…

Tovább

Hogyan változik meg a világ 2030-ra?

Vállalatok stratégiákat dolgoznak ki a jövőről, technológiákról, például a mesterséges intelligenciáról vagy a dolgok internetéről, új üzleti modellekre épülő növekedésről. A tendenciák összefonódását és komplex hatásukat viszont kevesen veszik figyelembe. A Frost…

Tovább

A nyolcvanas éveket idéző játékon tanul információbiztonságot a felhasználó

Az Új Dél-Wales Egyetem (Sydney) kutatói, jelenlegi és korábbi diákjai az 1980-as évek egyik játéktermi játék (arcade game) témáját feldolgozva fejlesztettek a felhasználókat információbiztonságra tanító alkalmazást. A retró stíluson alapuló játék egy beszédes nevű app:…

Tovább

Gépi tanulással sokkal jobbak a klinikai gyógyszertesztek

Gépi tanulással pontosabban felmérhető új gyógyszerek hatása az agyra, és lehetővé válik, hogy a szakemberek hagyományos statisztikai tesztekkel kimutathatatlan mellékhatásokat is észrevegyenek – állapították meg a University College London (UCL) Neurológiai Intézetének…

Tovább

Globális együttműködés keretében fejlesztik a jövő mesterséges organizmusait

November 17-én Zürichben Pascal Kaufmann elnök bejelentette a Mindfire alapítványt és az alapítvány ambiciózus célját, az „agy dekódolását” – az elmét működtető szabálysor megértését –, amellyel „igazi” mesterséges intelligencia fejlesztését kívánják…

Tovább

Világpremier: növeli az emberi memória teljesítményét egy agyi beültetés

Elon Musk, az MIT, a DARPA és sokan mások gőzerővel dolgoznak az embert természetes adottságainak növelésében (enhancement) segítő eszközökön, agyi beültetéseken. A kísérletek alapján nagyon úgy tűnik, csak idő kérdése, hogy a transzhumanizmus egyik célja…

Tovább
süti beállítások módosítása