Az Neumann Társaság blogja a legfejlettebb infokom technológiákról

Jelenből a Jövőbe

Jelenből a Jövőbe

Kiterjesztett valósággal belelátnak a testbe az orvosok

2018. január 31. - ferenck

Sokak szerint a kiterjesztett valóság (Augmented Reality, AR) egy-két éven belül mainstream lehet. A technológia a fizikai világból teljesen kiszakító virtuális valósággal ellentétben a realitásélményt pluszinformációkkal növeli, és egyre több a konkrét alkalmazás. A…

Tovább

Eredményesebb ember-ágens együttműködésen dolgozik az amerikai hadsereg

Az amerikai hadsereg kutatólaboratóriumában két projekt keretében igyekeznek javítani emberek és mesterségesen intelligens ágensek – robotok, vezető nélküli járművek, szoftverek stb. – együttműködésén. Úgy teszik áttekinthetőbbé az ágenseket, hogy képesek legyenek…

Tovább

Az okos épületek megoldják az áramszükségletünket

A Lausanne-i Svájci Szövetségi Technológiai Intézet (EPFL) épületbe telepíthető, és az ott tartózkodó személyek energiahasználatáról adatokat gyűjtő rendszert (middleware-t) fejlesztett. A gyűjtéshez hálózatokra kapcsolódó eszközöket használnak: okostelefont, elektromos…

Tovább

Tíz éven belül jönnek a repülő autók?

Hamarosan repülő autók szállítanak utasokat az amerikai légtérben, például Dallas felett – nyilatkozta Dara Khosrowshahi, az Uber vezérigazgatója egy müncheni konferencián, és az időpontot is megjelölte: valamikor a következő évtizedben. A repülő autókat legtöbbünk…

Tovább

Élethű képeket generál a Microsoft mesterséges intelligenciája

A mesterséges intelligencia remekül utánozza az emberi hangot, meg sem lehet különböztetni egyiket a másiktól. A Google AutoML rendszere MI-ket hoz létre, és egyikük jobban teljesített képkategorizálásban, tárgydetektálásban, mint az ember által fejlesztett…

Tovább

Érintés nélkül is meg tudunk mozgatni virtuális tárgyakat

Az újonnan fejlesztett elektronikus bőr vagy egyszerűen csak e-bőr technológia forradalmasíthatja a virtuális valóságot (VR). A magunkon viselhető (wearable) puha és hajlítható megoldással a felhasználó csak a virtuális valóságban létező, azaz húsvér világunkban nem-létező…

Tovább

Szövegértésben is jobbak lesznek a gépek?

A mesterséges intelligencia már eddig komoly változásokat hozott, és az okos algoritmusok, programok stb. a közeljövőben a mainál is sokkal fontosabb szerepet játszhatnak. A kevesebb mint 20 év alatt a világ tíz legnagyobb vállalata közé került kínai online kereskedelmi óriás…

Tovább

Kételkedik magában a mesterséges intelligencia

A szakterületbe óriási összegeket invesztált Uber és a Google kutatói a jelenlegi mesterségesintelligencia-kutatások leghatékonyabb módszerét, a sikerek kulcsát jelentő mélytanulást (deep learning) kívánják megújítani. Két népszerű keretrendszert egészítenének ki a…

Tovább

Eljött a mikroműhold-rajok kora

Androidos telefonok még kikapcsolt helyszolgáltatások és SIM-kártya nélkül is gyűjtik és elküldik a Google-nak a felhasználó helyadatait – ismerte el a keresőóriás tavaly novemberben. Közel egy hónappal később kínai köztisztviselők bemutatták, hogy egy az országban…

Tovább
süti beállítások módosítása