Az Neumann Társaság blogja a legfejlettebb infokom technológiákról

Jelenből a Jövőbe

Jelenből a Jövőbe

A Homo sapiens agyát utánzó chipet fejleszt egy új-zélandi fizikus

2018. február 28. - ferenck

A Moore-törvény oly sokszor megírt közelgő „lejárta” miatt egyre nagyobb az igény a félvezető chipek megújítására, és ezáltal számítási eszközeink teljesítményének növelésére. Az agytevékenység által inspirált, számítások, a dolgok internete (IoT),…

Tovább

A Microsoft MI-jével jobb az angolról indiai nyelvekre fordítás

A Microsoft bejelentette, hogy mesterséges intelligenciával, mély ideghálókkal (deep neural networks, DNN) igyekszik javítani az indiai nyelvekre, hindire, bengálira és tamilra történő valósidejű gépi fordításon. A DNN-ek az input és output között több rejtett réteggel…

Tovább

Közösségi robot teszi élménydúsabbá a munkahelyet?

Hamarosan új munkatárssal, egy közösségi robottal bővül a Fuji Xerox kutatásfejlesztési részlege. A gépet az Új Dél-Wales Egyetem (UNSW, Sydney) Kreatív Robotika Laboratóriuma és a Fujitsu Xerox Kutatástechnológia Csoportja közösen fejleszti. A projekt első fázisában…

Tovább

MI olvassa el helyettünk az adatvédelmi szabályzatot

„Elolvastam és tudomásul vettem” – fejeződnek a hosszú és általában dodonai jogásznyelven írt adatvédelmi szabályzatok, fogyasztói beleegyező nyilatkozatok, majd annak rendje és módja szerint rákattintunk, hogy igen. Csakhogy általában el sem olvassuk, de még ha…

Tovább

Világpremier: agyvezérelt robotkarral élhet egy floridai férfi

Nagyon felpörgött az utóbbi években a művégtagfejlesztés. Sokakat, köztük Elon Muskot is inspirálják a technológiában rejlő lehetőségek, és egyben fel is merül a nyilvánvaló kérdés: tényleg cyborgként fogunk élni a nem olyan távoli jövőben? A floridai Port Richey-ben…

Tovább

Készül az Intel okos szemüvege

A Google Glass, majd a Snapchat Spectacles okos szemüveg egyaránt a világot megváltoztató technológiának indult, olyan közel hozva arcunkhoz az internetet, amennyire külső megoldásokkal csak lehet. Különféle okok miatt egyik sem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, a túl drága…

Tovább

Kvantumalgoritmussal gyorsabban gondolkodik a mesterséges intelligencia

MI és kvantumszámítások egyaránt népszerű, sok alkalmazásban hasznosítható szakterületek. Valószínűleg mindkettő megváltoztatja a világot; beláthatatlan a bennük rejlő potenciál. Egyelőre azonban csak a kezdeteknél tartunk, mert a jelen MI-jei túlnyomórészt egyedi…

Tovább

MI-vel élesítenék kínai tengeralattjáró-parancsnokok elméjét

Kína atom-tengeralattjárói felújítását, a vízi járművek számítógépes rendszereinek (velük kompatibilis) mesterséges intelligenciával való megerősítését tervezi. Az MI együttműködne a parancsnokokkal – a döntéstámogató rendszer feladatok végrehajtásában és a…

Tovább

Az amerikaiak fele akarja és MI-cégekkel fizettetné ki az általános alapjövedelmet

Az amerikaiak más országok lakosaihoz hasonlóan értelemszerűen kíváncsiak, hogy az automatizáció hogyan érinti a munkájukat. Úgy tűnik, az egyre pontosabb és hatékonyabb robotok, mesterségesintelligencia-programok idővel nagyon sok területen ugyanolyan szintű vagy jobb munkát…

Tovább
süti beállítások módosítása