Az Neumann Társaság blogja a legfejlettebb infokom technológiákról

Jelenből a Jövőbe

Jelenből a Jövőbe

A teljes agyat szimulálhatja egy német szuperszámítógép

2018. március 29. - ferenck

Sok idegtudós szerint az emberi elme működési módja az agy számítógépes újraalkotásával érthető meg. Idegsejtről idegsejtre dolgozva, elképzelhető a gondolkodáshoz, emlékezethez, érzelmekhez stb. vezető neurális folyamatok megjelenítése, visszafejtése. Ha a digitális agy…

Tovább

Sikolyokra és karlengetésre is reagálnak az Amazon drónjai

A szállítás a dróntechnológia egyik legismertebb alkalmazása. Az Amazon és riválisai árgus szemekkel figyelik az eget, és súlyos csomagokkal megrakott vezető nélküli légi járművekkel teli utakat képzelnek oda. Manapság egyre több drón tűnik fel a légtérben, és minden…

Tovább

Saját blokklánc-technológián dolgozik a Google?

A Google (pontosabban az Alphabet) már népszerűvé válása előtt is komolyan érdeklődött a blokklánc (blockchain) technológia iránt. 2012 és 2017 között több ezzel foglalkozó startupot vásárolt fel, és sokmillió dollárt pumpált beléjük, 2016-ban pedig blokklánc-fejlesztők…

Tovább

A big data megmondja a melegebb klíma ökoszisztémára gyakorolt hatását

Andrew Richardson az Észak-arizonai Egyetem tanára hatalmas digitáliskamera-hálózatot hozott létre, amellyel többmillió képet készítenek a növényzet évszakonkénti változásairól. A PhenoCam hálózat Richardson, a New Hampshire (UNH) és a Boston (BU) egyetem kutatói közötti…

Tovább

Mennyire pontos a mesterséges intelligenciánk?

A mesterséges intelligencia különféle alkalmazásai már ma is fontosak, a jövőben pedig hétköznapjaink még szervesebb részét fogják jelenteni. Naponta hallunk tudományos, pénzügyi, gyógyszeripari, orvosi, biztonsági stb. hasznosulásokról. De mindnyájunkban ott motoszkál a…

Tovább

A jövő fenntartható városát tervezik Norvégiában

Oslo hamarosan a világ leginkább jövőorientált és legfenntarthatóbb városának ad majd otthont. A Haptic Architects és a Nordic Office of Architecture ugyanis közzétette a norvég főváros reptere melletti település, Oslo Airport City (OAC), a világ első „energia-pozitív…

Tovább

Ugyanolyan jól fordítja a híreket az MI, mint az ember

A fordításról mindig azt gondoltuk, hogy az embert nem előzheti meg a gép, mert bizonyos esetekben semmilyen mesterséges intelligencia nem érezhet rá a humán elme nyelvbe kódolt leleményeire, empátia és a kontextus ismerete nélkül nem lehet mit kezdeni egyes szövegekkel. Hamarosan…

Tovább

Hogyan állítsunk meg zavarosban halászó drónokat?

Drónokat nemcsak mezőgazdasági, ipari céllal vagy pusztán szórakozásból használunk. A hadászat szintén fontos alkalmazási területük – bombákat dobnak le, felderítő repüléseket végeznek, ellenséges területen folytatnak különféle tevékenységeket. Egyre bonyolultabb…

Tovább

3D-s világtérkép kiterjesztett valósággal

Az Oxford Egyetem Aktív Látás Laboratóriumából kinőtt 6D.ai startup különleges célra használja a kiterjesztett valóságot (Augmented Reality, AR). Okostelefon-kamerákkal és közösségi ötletbörzével (crowdsourcing) gyűjtött adatokból felhőszámítás-alapú 3D-s…

Tovább
süti beállítások módosítása