Az Neumann Társaság blogja a legfejlettebb infokom technológiákról

Jelenből a Jövőbe

Jelenből a Jövőbe

Négy tweet alapján lebuktathatók névtelen trollok

2018. június 29. - ferenck

Tévedünk, ha azt hisszük, hogy ha okostelefonunkon álnéven földbedöngölő étteremkritikát írunk a TripAdvisoron, vagy kamuprofilról trollkodunk a Twitteren, annyira névtelenek maradunk, mint amennyire szeretnénk és gondoljuk. A mai digitális kommunikációban, online valóságban…

Tovább

Rossz képekből is 3D modellt készít környezetéről a Google MI-je

A Google Generatív Lekérdező Hálózata (Generative Query Network) anélkül találja ki, hogyan néznek ki tárgyak minden látószögből, hogy valójában látná az összest. Elég neki megmutatni néhány különböző perspektívát, és a részleteket komplett egésszé rendezi. A…

Tovább

Kezünkkel tapinthatjuk ki a virtuális cica szerveit

A virtuális valóság (VR) ugyan kevésbé van rivaldafényben, mint két-három éve, a fejlesztések nem annyira látványosak, a nagy áttörés sem történt meg, a technológiát azonban mégis egyre több területen használják, igyekeznek kihasználni oktatási és művészeti…

Tovább

A világ legkisebb számítógépe?

Az IBM márciusban jelentette be, hogy megelőzve az addigi listavezető Michigan Egyetemet (MU), kutatói elkészítették a világ legkisebb komputerét. Az MU visszavágott, és a napokban előállt egy 0,3 milliméteres rizsszem-szerű szerkezettel, egy hőmérsékletérzékelővel. A…

Tovább

A Google MI-je megmondja, mikor halunk meg

A Google kutatói szerint mélytanulás-modellek a beléjük táplált egészségügyi információk alapján minden eddiginél pontosabban meg tudják jósolni betegségek kimenetét. Két amerikai kórház adatait használva az algoritmusok képesek voltak előrejelezni betegek várható…

Tovább

Döntetlenre végződött ember és gép vitája

Az IBM hatéves fejlesztésének gyümölcse, a legendás Watson szuperszámítógépből kiinduló Szónok Projekt (Project Debater), egy mesterségesintelligencia-rendszer, hat láb magas panel, animált kék szájjal. 2016 hivatalos izraeli vitatkozó bajnoka, Noa Ovadia, valamint egy másik…

Tovább

Gyorsabb a környezetbarát mesterséges intelligencia

A Homo sapiens magától értetődőnek veszi agya masszív gondolkodási kapacitását, számítástudományi szakembereknek viszont egyelőre megoldhatatlan probléma nem ugyanezt, da akár hasonló szintet komputerekkel elérni. E próbálkozások egyik eredménye az emberi idegsejtekről…

Tovább

A közeli jövőbe lát a szoftver

Jövőbelátó mesterséges intelligencia esetén ne az univerzum sorsát, katasztrófákat és hasonló léptékű eseményeket megjósló, hanem a közvetlen múlt eseményeiből tanulás és gyakorlás alapján logikusan, racionálisan következtető programokra gondoljunk.  A Bonni Egyetem…

Tovább

Vért vesz és tesztel a robot

Az ember vére mindent elárul az egészségéről, táplálkozási hiányosságairól stb. Ezért fontosak a vértesztek, amelyek sok más tevékenységhez hasonlóan szintén automatizálhatók. Az automatizációval gyorsabbá és olcsóbbá is válnak. A Rutgers Egyetem kutatói ápolók és…

Tovább
süti beállítások módosítása