Az Neumann Társaság blogja a legfejlettebb infokom technológiákról

Jelenből a Jövőbe

Jelenből a Jövőbe

A Google előrejelzi, ha késik a repülőjárat

2018. február 09. - ferenck

Gépitanulás-algoritmusokat azért fejlesztenek, hogy nézzenek át gyorsan változó adatokat, és találjanak mintázatokat bennük. A mintázatok alapján az algoritmus megtanul előrejelzéseket készíteni, döntéseket hozni. Minél többet tanul, annál pontosabb munkát végez. Az…

Tovább

Kína már a jövő mesterségesintelligencia-chipjein dolgozik?

Kína növekvő érdeklődése a mesterségesintelligencia-fejlesztések iránt az ország (különösen az okostelefon- és a napelem-gyártáshoz képest) lemaradt félvezető iparát is fellendítheti. Egyedi lehetőség és egyben kapcsolódás a „hardveresen optimalizáljuk az MI-t”…

Tovább

Könnyekből mutatja ki a cukorbetegséget az okos kontaktlencse

Annak ellenére, hogy az okos kontaktlencse nem nevezhető új technológiának, a legtöbb drága és nagyon törékeny. A belőlük érkező jelek mérésére gyakran használnak méretes, tehát cseppet sem praktikus felszerelést. Mindezek mellett gyengíthetik a látást, sőt sérüléseket is…

Tovább

Agyhullámokkal irányítható exoskeleton-kar

Az exoskeletonok az embert általában teherhordásban segítő mesterséges külső vázak, külső „csontvázak.” Katonai célok mellett természetesen más területeken, például a medicinában is alkalmazzák őket. A Lausanne-i Svájci Szövetségi Technológiai Intézet (EPFL) genfi…

Tovább

Emberszerűen működő mesterséges agy?

Egy új szupervezető kapcsoló jóvoltából a számítógépek hamarosan az emberhez hasonlóan hozhatnak döntéseket, és így lényegében mesterséges agyakká alakulnak át. Az új technológia a közlekedéstől az egészségügyig, a hétköznapok minden szegmensében jelenlévő fejlett…

Tovább
süti beállítások módosítása