Az Neumann Társaság blogja a legfejlettebb infokom technológiákról

Jelenből a Jövőbe

Jelenből a Jövőbe

Tíz évvel hamarabb jön a Szingularitás

2019. október 31. - ferenck

Shayne Manne, az Afrikai Szingularitás Egyetem (SingularityU Africa) vezetője és a Mann Made ügynökség társalapítója szerint a Technológiai Szingularitás – az a történelmi esemény, hipotetikus jövőbeli időpont, amikor a gépi intelligencia meghaladja az emberit – a mostanában prognosztizált 2045-nél…

Tovább

MI mondja meg, mikor mosunk rosszul fogat

Trenddé válik, hogy márkák gépi tanulással – a jelen mesterséges intelligenciájával – igyekeznek még jobban értékesíteni termékeiket. Egyre több készülék használja a technológiát, a gyártók speciális képességekkel igyekeznek felruházni darabjaikat, hogy hatékonyabban működjenek. Legutóbb az Oral B…

Tovább

Soha nem merül le a kvantumelem

Az Albertai és a Torontói Egyetem kutatói különleges, töltését soha el nem veszítő „kvantumelem” alapjait rakták le. „A kvantumelem kicsi, nano mérettartományú, nanoszintű alkalmazásokban használható eszköz” – magyarázza a kutatást vezető Gabriel Hanna, az Albertai Egyetem vegyésze. A tudós azt is…

Tovább

Játékos ideghálók

Victor Ribeiro szoftvermérnök „Célozz és lőj” (Aim and Shoot) lövöldözős játéka célját és kivitelezését illetően egyáltalán nem forradalmi, viszont jól szemlélteti napjaink mesterségesintelligencia-forradalmát. Tanuló és szintről szintre haladva egyre veszedelmesebbé váló ideghálókkal viaskodunk,…

Tovább

Agyhullámokkal vezérelt drónok

Katonákat különleges képességgel felruházó technológián dolgozik a Pentagon, és ha sikerrel jár, elméjükkel irányíthatnak harci drónokat. „Ezek az eszközök valójában arra valók, hogy drónokkal, drónrajokkal dolgozva, ne mechanikus megoldásokkal, hanem gondolkodással, a gondolat gyorsaságával…

Tovább

Egykezes robotkar rakja ki a Rubik-kockát

A korábban a Dota 2 videojátékban az ember felett diadalmaskodó mesterséges intelligenciát fejlesztő, 2015-ben alapított, San Francisco székhelyű OpenAI robotvégtagot irányító és a Rubik-kockát egy kézzel kirakó MI-t alkotott. A feladathoz olyan szintű ügyesség kell, hogy a mozdulatokat mi emberek…

Tovább

Az autonóm drónok készen állnak a versengésre

Ha létezik technológia, amit a sportra találtak ki, sokak szerint a drónok azok mindenképp. Távirányított kvadkoptereket ipari ellenőrzéstől hollywoodi kasszasikerek filmezéséig szinte mindenre használtak, a légi járművek 2016 óta pedig a Drónverseny Ligában (DRL) mérhetik össze a tudásukat. A…

Tovább

A kínai dolgozók 88 százaléka robotfőnököt szeretne

Sok előrejelzés szerint a mesterséges intelligencia lehet minden idők egyik legnagyobb munkahely-felszámolója. Pro és kontra számos elemzés, felmérés jelent meg a témáról, egyesek félelemmel, mások komoly elvárásokkal, derűvel várják az MI-k, robotok korát. Két amerikai cég, az Oracle és a Future…

Tovább

Repülőautót fejleszt a Porsche és a Boeing

A Porsche német autógyártó összeállt a légjármű-ipar egyik óriásával, a Boeinggel. Az együttműködés célja elektromos meghajtású luxus repülőautó építése. A vertikális fel- és leszállásokra (vertical takeoff and landing, VTOL) képes, dúsgazdagoknak készülő gép gyors és elegáns, remek szolgálatokat…

Tovább

Pénzügyi szolgáltatók a számítási felhőben

Az Amazon, a Microsoft és a többi, felhőszámítás-szolgáltatásokat kínáló infokom óriás a pénzügyi rendszer fontos elemeivé váltak. Többek szerint a folyamat következtében ugyanolyan szabályozásnak és ellenőrzéseknek kellene alávetni őket, mint a bankokat. A Bank of England (BOE) nem foglalkozik a…

Tovább
süti beállítások módosítása