Az Neumann Társaság blogja a legfejlettebb infokom technológiákról

Jelenből a Jövőbe

Jelenből a Jövőbe

Okostévénk kémkedhet utánunk

2019. december 30. - ferenck

Az okostelevíziókat (smart TV) gyakran a készülék hangalapú vezérlését és a videocsevegést, chatet biztosító mikrofonokkal vagy kamerákkal szerelik fel. Ezek a gépek főként azért számítanak okosnak, mert rá tudnak kapcsolódni a világhálóra, és a streaming szolgáltatások (Netflix, Hulu stb.)…

Tovább

Napenergia mesterséges intelligenciával

Bill Gates egyik legújabb befektetése, a nap- és hőenergiával foglalkozó Heliogen startup többszáz darabból álló masszív tükörcsoportokkal igyekszik megdolgozni a napenergiát. Működésüket mesterséges intelligencia támogatja, az MI próbálja biztosítani, hogy a tükrök tartsák a fókuszt. Egyszerre…

Tovább

Agyműködést utánzó chip segít a bénulás gyógyításában

A testünk idegsejtjeinek elektromosjel-továbbítását utánzó mesterséges neuronok előbb-utóbb segíthetnek az idegsorvadásban, bénulásban és más betegségekben szenvedő személyeken. A kicsi szilíciumchipekre szerelt neuronok az élő idegsejtek közti jelátadásban játszhatnak fontos szerepet.…

Tovább

Az online bevásárlás árnyoldalai

Az ünnepekre való felkészülés jelentős részét vásárlással, azon belül pedig mindinkább online vásárlással töltjük. Nincsenek meglepetések – kereskedők ősrégi és új, jól és kevésbé ismert trükkök egész arzenálját vetik be, hogy minél többet költekezzünk. Egyes ajánlatok csak korlátozott ideig…

Tovább

Rajintelligenciával a biztonságért

A Helsinki székhelyű F-Secure internetbiztonsági cég legújabb, Blackfin projektjét a természet, rajintelligenciaként (swarm intelligence) működő állatközösségek inspirálták. A megoldás központi irányítás nélküli autonóm ágensek közös célok kivitelezését segítő együttműködésén alapul. Matti Aksela,…

Tovább

Elindította kvantumszámítási szolgáltatását az Amazon

Az utóbbi hónapok, néhány év kvantumszámítását a Google, a Microsoft, az IBM és még pár másik vállalat uralta, az infokommunikációs óriás Amazon viszont ezen a területen nem tartozott a főszereplők közé. Olyannyira nem, hogy kvantumkutatási részleggel sem rendelkezik. Mindezek ellenére, a cég…

Tovább

MI segíti a biztonságosabb vezetést Ausztrália útjain

Elsőként a világon, az ausztráliai Új-Dél Wales szövetségi állam november végén mobiltelefonokat detektáló kamerákat állított működésbe az országutakon. A mesterséges intelligenciával működtetett rendszerekkel a hatóságok két év alatt egyharmadával akarják csökkenteni a halálos közúti balesetek…

Tovább

Robotbölcsőde

A csecsemők lassan, látszatra hasznavehetetlen tevékenységek sokaságán pallérozódva nőnek fel. Első éveink mégis kritikusak, hiszen ekkor felfedezzük a világot, a játékon keresztül alkalmazkodunk a minket körülvevő káoszhoz. A legfejlettebb robotok sem képesek erre, mert egyelőre szigorúan…

Tovább

Három mesterségesintelligencia-kutatóközpontot nyit a Sony

A PlayStationt és rengeteg más fogyasztói elektronikai terméket jegyző Sony bejelentette három mesterséges intelligenciára összpontosító kutatásfejlesztési/tervezési központ megnyitását. Ezzel a lépéssel úgy tűnik, a japán cég is beszáll az eddig főként a Google, a Facebook és a Microsoft által…

Tovább

Ember-gép hibridek a jövő hadseregében

2050-ig technikailag kivitelezhető az emberi fül, szem, agy és izomzat feljavítása – áll az amerikai hadsereg egyéves kutatást összegző friss tanulmányában (Cyborg Soldier 2050). A Honvédelmi Minisztérium kutatói szerint a polgári egészségügyi piacon folyamatosan nő az új etikai, jogi és társadalmi…

Tovább
süti beállítások módosítása