Az Neumann Társaság blogja a legfejlettebb infokom technológiákról

Jelenből a Jövőbe

Jelenből a Jövőbe

Tajvanon elektronikus kerítéssel felügyelik a karantént

2020. március 31. - ferenck

Az egész világ elismerően beszél Tajvan koronavírus elleni hatékony küzdelméről. A szigetország egy technológiai újítással még jobb eredményeket kíván elérni. Az újítás helykövetést használó mobiltelefon-alapú „elektronikus kerítés”, kötelező karanténban tartózkodó személyek esetében alkalmazzák,…

Tovább

A koronavírus és a mentális egészség

A koronavírus járvány kitörése milliókat kényszerít saját maguk, sokszor lakáson belüli elszigetelésére, és így értelemszerűen nem folytatnak többé interakciókat mindazokkal, akikkel naponta, rutinszerűen szoktak. Munkatársak, barátok, családtagok különülnek el önkéntesen egymástól. Az…

Tovább

Mesterséges intelligencia veheti át a fülöp-szigeteki hívóközpontosok munkáját

Köztudott tény: nagyon sok üzleti vállalkozás szervezi ki (outsourcing) ügyfélszolgálati munkáit a Fülöp-szigetekre, amely ezen a területen, főként a hívásközpontok (call centers) terén India elsőszámú „tengerentúli” vetélytársává vált. Döbbenetesek a számok: a fülöp-szigeteki gazdaság 10…

Tovább

App lassíthatja le a koronavírus terjedését

Ingyenesen hozzáférhető, különleges appot fejlesztettek együtt MIT-s (Massachusetts Institute of Technology), harvardi, Google-, Facebook-kutatók és a Mayo Klinika szakemberei; összesen 43-an dolgoztak rajta. A Privát csomag: biztonságösvények nevű alkalmazás bétaváltozata iOS-es és androidos…

Tovább

Hogyan segítsen az MI világjárványok legyőzésében?

Mesterséges intelligencia észlelte először, hogy a kínai Wuhanban nem stimmel valami. December 30-án a fertőző betegségek, járványok kitörését gépi tanulást használó szoftverrel folyamatosan figyelő BlueDot MI-fejlesztő figyelmeztette ügyfeleit, köztük több kormányt, kórházat és vállalatokat, hogy…

Tovább

A Pentagon irányelvei az „etikus MI hadviseléshez”

A Pentagon bejelentette: új etikai irányelveket alkalmaznak mesterséges intelligenciák háborús használatakor. Az irányelveket a vezető cégek szakértőiből álló, a korábbi Google vezérigazgató, Eric Schmidt által irányított Védelmi Innovációs Tanács nevű bizottság dolgozta ki, ajánlásaikat még…

Tovább

Kaszparov és a mesterséges intelligencia

23 éve, jóval a gépi tanulás divatja, a kifejezés buzzword-dé válása előtt, mindannyiunk döbbenetére az IBM Deep Blue nevű mesterségesintelligencia-alapú számítógépe legyőzte az akkori világbajnok és világranglista-első sakkozót, Gari Kaszparovot. A szak- és még inkább a kevésbé szaksajtó rögtön…

Tovább

Kvantumszámítógépet mutat be a Honeywell

A kvantummechanika elvein alapuló kvantumszámítógépek a lehetőségek szinte végtelen tárházát képesek kezelni, és kb. azonnal elő tudnak állni hasznos megoldások sokaságával. Egyelőre azonban még nem építettek kereskedelmi célokra is használható kvantumkomputert. Úgy tűnik, most fog változni a…

Tovább

Denevérektől tanulnak a drónok

A gyorsan fejlődő dróntechnológia újabb, mégpedig az élővilág egyik legkülönösebb lényétől ellesett lépéssel került közelebb az önnavigációhoz, azaz a járművek emberi segítség nélküli tájékozódásához. A Purdue Egyetem kutatói ugyanis – egy, a denevéreket bemutató könyv alapján – a gépekhez…

Tovább

Tempó, a személyi tréner szoftver

Úgy tűnik, vége a hanyag, nemtörődöm edzéseknek, mert egy mesterséges intelligencia kijavítja a hibáinkat. Az internetre kapcsolódó fitnesz-kerékpár, a Peloton évekkel ezelőtt robbant be a hétköznapokba, kultikussá vált, és iskolát teremtett, jöttek az online világba lépő bokszzsákok, gyaloglógépek…

Tovább
süti beállítások módosítása