Az Neumann Társaság blogja a legfejlettebb infokom technológiákról

Jelenből a Jövőbe

Jelenből a Jövőbe

Űrrobotok űrhajósok helyett

2020. május 29. - ferenck

Mielőtt Japán második asztronautanője, Naoko Yamazaki a Discovery űrhajón időzött, aligha gondolta, hogy ideje negyedrészét portalanítással, egerek etetésével és más hasonló manuális munkákkal fogja tölteni. Jelenállás szerint egy asztronauta világűrben tartása évi 430 millió dollárt meghaladó…

Tovább

Ausztrália nyerte az MI-k Eurovízió dalversenyét

Miután Hollandia megnyerte a tavalyi Eurovízió Dalfesztivált, a holland VPRO csatorna egyik szerkesztőjének, Karen van Dijknek különös ötlete támadt: mérettessenek meg a mesterséges intelligenciák által vagy közreműködésükkel írt számok is. Az ötlet többeknek tetszett, és mivel az idei versenyt a…

Tovább

Amerikai tudósok egér-ember hibrideket hoztak létre

Amerikai kutatók létrehozták az eddigi legaprólékosabban kidolgozott egér-ember hibrideket, kimérákat. A sci-fikből ismert kimérák többfajta állat, állat és ember sejtjeiből álló, mesterségesen megalkotott organizmusok. Orvosok bíznak benne, hogy ezeket a létformákat a jelenlegieknél pontosabb…

Tovább

Reddit-posztokból csinál chatbotot a Facebook

A 2006-ban alapított, több nyelven, köztük magyarul is elérhető Reddit közösségi weboldal felhasználói híreiket, képeiket, cikkeiket. úgynevezett alredditeken oszthatják meg, tartalmat pedig csak regisztrált userek adhatnak hozzájuk. Blender (Turmixgép), a Facebook új chatbotja 1,5 milliárd…

Tovább

A hagyományos számítógépek soha nem lesznek tudatosak

A Seattle-i Elmetudományok Allen Intézetében nagyléptékű kutatásokat folytatnak, hogy végre megértsük: hogyan kapcsolódik egymáshoz az emberi agy 86 milliárd idegsejtje. Az összes kapcsolódást térképen (connectome) kívánják megjeleníteni; ez a vizsgálódások végcélja. A kutatók egy köbmilliméter…

Tovább

A járvány összezavarta a gépitanulás-rendszereket

Az április 12. és 18. közötti héten az Amazon.com-on a következő kereső kifejezések alkották a top10 mezőnyét: vécépapír, arcmaszk, kézfertőtlenítő, papírtörlő, Lysol spray, Clorox tisztítóeszközök, maszk, Lysol, bakteriális védelem elleni maszk. Az emberek azonban nemcsak kutakodtak, hanem…

Tovább

Miért van Ázsia vezető pozícióban az MI hasznosításában?

Egy friss MIT (Massachusetts Institute of Technology) piackutatás kimutatta, hogy az Ázsia-Csende-óceán térség vállalatai gyorsabban és jobban használják a gépitanulás-technológiákat, mint bárhol máshol a világon. Jelenleg ők vezetik az MI-alkalmazások piacát. A szerzők a földkerekség különböző…

Tovább

Óceántisztítás mesterséges intelligenciával

Az Egyesült Királyság Plymouthi Tengeri Laboratóriumának kutatói mesterséges intelligenciának tanították meg az óceánból származó hulladék azonosítását. A gépitanulás-modell szemét „reményében” szkenneli le a vízfelületeket. Az Európai Űrügynökség (ESA) két Sentinel-2 műholdja összeszedi a Föld…

Tovább

A járvánnyal vége az igény szerinti gazdaságnak is?

Az igény szerinti gazdaság (hívják hakni- és platformgazdaságnak is), ismertebb nevén gig economy arra a főként az Uber, a Lyft, az Airbnb, a TaskRabbit vagy a Handy által képviselt jelenségre vonatkozik, hogy az érintett munkaerő egyszeri feladatokra/projektekre szerződik, maga a szerződtetés…

Tovább

Adatvizualizálással a koronavírus ellen

Adatok megjelenítésével foglalkozó kutatók, szakértők remekül hasznosítják tudásukat a Covid-19 elleni küzdelemben. Interaktív megoldásokat tervezve látják el információval a közvéleményt, segítenek, megoldásokat sugallnak a döntéshozóknak. A Johns Hopkins Egyetem kutatói által fejlesztett…

Tovább
süti beállítások módosítása