Az Neumann Társaság blogja a legfejlettebb infokom technológiákról

Jelenből a Jövőbe

Jelenből a Jövőbe

Szabadalmi kérelem akár halott személyeket is megjelenítő chatbotra

2021. január 29. - ferenck

Különös szabadalomoltalmi kérvényt nyújtott be az illetékes amerikai hatóságoknak decemberben a Microsoft. A kérelem címe Speciális személy beszélgető chatbotjának létrehozása. Elvileg ártalmatlan fejlesztés lehet, és bizonyos mértékig így is van. Viszont ha elég személyes adat áll rendelkezésre, a…

Tovább

Érzelmek is „szerkeszthetők” agy-számítógép interfészekkel

Gabe Newell, a legendás Valve játékfejlesztő cég vezérigazgatója elmondta, hogy különleges headseten, egy agy-számítógép interfészen (brain-computer interface, BCI) dolgoznak. Az új eszközzel a videojátékokba minden eddiginél jobban bele lehet majd merülni, teljes immerzív élményt nyújt. Az ötlet…

Tovább

A méhek mozgása ihleti meg a jövő drónjainak landolását?

Bámulatra méltó a virágról virágra reppenő, a mellettük megjelenő embereket, veszélyes ragadozókat kikerülő méhek mozgása, és nem is értjük igazán, hogy a kicsi rovarok ennyire tökéletesen tájékozódnak. Majdnem hibátlan navigációs készségük részben az optikai áramlás jelenségével magyarázható:…

Tovább

Gépek olvassák cégek éves pénzügyi beszámolóit

Számítógépes rendszerek egyre fontosabb szerepet töltenek be a tőzsdéken. A Deutsche Bank becslése szerint 2020-ban a részvénykereskedés eladásaira és vásárlásaira vonatkozó döntések 80 százalékát automatizált programok hozták meg. Határidős kereskedéseknél a szám még magasabb, 90 százalék volt. A…

Tovább

Arra indul be az algoritmus, ha valaki előhúz egy fegyvert

Az Egyesült Államokban rengeteg fegyveres bűncselekményt követnek el. Ha biztonsági őröket vagy rendőröket a lövés eldördülése előtt értesítené egy gépi rendszer a szándékról, a mesterséges intelligencia életeket menthet meg. Szerencsére számos ilyen rendszeren dolgoznak.  Több cég fejlesztett…

Tovább

Drónok segítenek helyi kvantumhálózatok létrehozásában

Számítástudományi szakemberek, fizikusok, mérnökök évek óta dolgoznak a valóságban is, és nemcsak elméletben vagy szigorú laboratóriumi körülmények között működő kvantumhálózatokon. Kivitelezésük a felhasználók által egymásnak küldött összefonódott kvantumrészecskéken alapul, képesnek kéne lenniük…

Tovább

Jön a digitális oltásútlevél?

Technológiai és egészségügyi csoportok közösen dolgoznak az úgynevezett digitális oltásútlevélen. Az Oltáshitelesítési Kezdeményezés a Microsoft, az Oracle, az ismert amerikai nonprofit Mayo Klinika és mások, a Rockefeller Alapítvány által is támogatott közös projektje arra a feltételezésre reagál,…

Tovább

„Éjjellátó” szemüvegen dolgozik a DARPA

Az Egyesült Államok Fejlett Védelmi Kutatási Projektek Ügynöksége, ismertebb nevén DARPA, a Pentagon kutatásfejlesztési ága változtatni szeretne a harcosoknak éjjeli látást biztosító, már több évtizede működő, de általában ormótlan és egyáltalán nem felhasználóbarát technikákon. Nehézkesek, sisakra…

Tovább

Mosogatógépbe rakja a koszos edényeket a Samsung új robotja

A világ legnagyobb csúcstechnológiai showja, az évente január elején Las Vegasban megrendezésre kerülő CES, a Szórakoztató Elektronikai Kiállítás. A Covid-19 miatt idén, a január 11. és 14. közötti rendezvényen a résztvevők csak virtuálisan lehettek jelen. A virtuális esemény egyik szupersztárja a…

Tovább

Arcfelismeréssel és kamuképekkel azonosítják a Capitolium megrohamozóit

Sokan félnek a majdani rosszindulatú szuperintelligencia következményeitől. Egyelőre azonban úgy tűnik, hogy a mesterséges intelligenciát és az MI-vel kapcsolatos hazugságokat használó, a hamis híreket és a dezinformációt így terjesztő emberek sokkal, nagyságrendekkel több kárt képesek okozni. Az…

Tovább
süti beállítások módosítása