Az Neumann Társaság blogja a legfejlettebb infokom technológiákról

Jelenből a Jövőbe

Jelenből a Jövőbe

Gépitanulás-modell előrejelzi nanorészecskék és fehérjék interakcióit

2022. május 31. - ferenck

Az antibiotikumoknak ellenálló fertőzések növekedésével, és a járványokat okozó vírusok folyamatos átalakulásával, teljesen érthető, hogy kutatók miért akarnak a fertőzést megszüntető nanorészecskéket tervezni. Álmaik megvalósulásához egy lépéssel közelebb visz a Michigan Egyetem új…

Tovább

Új okos eszközzel védhető ki a vezeték nélküli megfigyelés

A háztartásokban mindenhol jelen vannak a vezeték nélkül működő eszközök. Ezek a szerkezetek azonban veszélyeztethetik a magánszféránkat, mert passzív lehallgatók, elcsípett nagyfrekvenciás jelekkel, érzékeny adatokhoz férhetnek hozzá. Tehát az okos szerkezetek valóban megkönnyítik az életünket,…

Tovább

Munkahelyi kockázatokat ismer fel egy okos rendszer

A mesterséges intelligencia hatékonyabbá, emberibbé tehet hagyományos iparágakat. Az Amazon által támogatott Modjoul fizikai munkát végző személyek biztonsági kockázatait elemző rendszert fejlesztett. Az övre helyezett eszköz viselője viselkedését és a környezetet figyeli. Az adatokat külső…

Tovább

Újabb lépés az „igazi” mesterséges intelligencia felé?

A Google-hoz tartozó DeepMind kutatói egy lépéssel közelebb kerültek egy régi célhoz: modelljük egy csomó – hatszáznál több – különböző feladatot hajt végre, például képaláírásokat generál, valódi robot karját irányítja, vagy éppen Atari-játékokkal üti agyon az időt stb. Az 1,2 milliárd paraméteres…

Tovább

Virtuális üzenetrögzítő felveszi a való világot, amíg mi a VR-ben vagyunk

A virtuális valóság (virtual reality, VR) az utóbbi harminc év egyik legvitatottabb technológiája. Amikor divat beszélni róla, sok szakértő a hamarosan bekövetkező nagy áttörésről, a technológia tömeges elterjedéséről beszél. Ez történt az 1990-es évek közepén, és ez történt két évtizeddel később…

Tovább

Virtuális pókok másznak a nyelvünkön

A virtuálisvalóság-játékok lassan maguk mögött hagyják kezdeti darabosságukat, esetlenségüket – bumfordiságukat –, de ennek ellenére még mindig bántón sok a hiányosság. A közegben történő teljes alámerülés (immerzió) megvalósítása elsősorban egy alapelem, az érintés érzetének gyakori hiánya miatt…

Tovább

Nem tud élete párjával beszélgetni az a férfi, aki egy hologramot vett feleségül

A 38 éves, teljesen átlagos Akihiko Kondo még 2018-ban vette feleségül a nerdek körében népszerű Hatsune Miku virtuális sztárt. Most viszont egy szoftverhiba miatt el kellett válniuk egymástól. Japán lapok januárban beszámoltak a házassággal kapcsolatos problémákról, de a részletek csak nemrég…

Tovább

Egy mesterséges intelligencia megmutatja nekünk, hogy ki Burger King

A mesterségesintelligencia-fejlesztések egyik élharcosa, a részben Elon Musk által alapított – a Tesla-vezér azóta távozott a cégtől –, sokáig nonprofit, egy ideje viszont üzleti alapon működő OpenAI körülbelül olyan fontos szerepet játszik a szakterületen, mint a Google által néhány esztendeje…

Tovább

Mesterséges intelligencia válaszolja meg az orvosok bizonytalanságait

A Covid-19 pandémia világszerte rámutatott, hogy az egészségügyi dolgozók mennyire túlhajszoltak és alulfizetettek. Automatizált eszközökkel korlátozott idejüket és erőforrásaikat jobban ki tudják használni, és ezek a rendszerek komoly segítséget nyújtanak kockázatos esetek kezelésében. Az Egyesült…

Tovább

Igazi önvezető autók Pekingben

Pekinget húszmilliónál többen lakják, közlekedése, mint a Kínai Népköztársaságban szinte minden, viszonylag jól szabályozott. Az önvezető autók nyilván megváltoztatják a rendszert, és ha ezek a járművek megkapják a tényleg szükséges engedélyeket, megsokszorozódnak a piaci lehetőségek. Márpedig ez…

Tovább
süti beállítások módosítása