Az Neumann Társaság blogja a legfejlettebb infokom technológiákról

Jelenből a Jövőbe

Jelenből a Jövőbe

Furcsa eseményektől hallucinál az MI

2018. december 14. - ferenck

A mesterséges intelligencia való világbeli alkalmazásaival problémákat vet fel az a tény, hogy számítógépek úgy megbolondíthatók, hogy teknősbékát fegyvernek nézzenek, hangversenyt beszédnek halljanak stb. Képzeljük el: önvezető autóban ülünk, meglátunk egy stoptáblát,…

Tovább

Teljesen elavulnak a captchák

Az angliai Lancaster, az amerikai Északnyugati és a Pekingi Egyetem kutatói az egyik legszélesebb körben használt honlap-biztonsági rendszer végét jelentő mesterséges intelligenciát fejlesztettek. A mélytanuláson (deep learning) alapuló algoritmus jelenleg a leghatékonyabb captcha…

Tovább

Cyborg botanika: Elowan, a robot-növény hibrid

A cyborg botanika a természetben lejátszódó interakciók megtervezésének új módja. Az MIT (Massachusetts Institute of Technology) Médialaboratóriumában Sareen Hapreet és Pattie Maes projektjének célja az interakciók megjelenítése, érzékelhetővé tétele mesterséges elektronikus…

Tovább

Svájci bankcsoport felmérése a mesterséges intelligencia ipari hatásairól

A mesterséges intelligencia leginkább a jármű-, a repülő- és a védelmi iparban, valamint a kiskereskedelemben tevékeny cégeknél érezteti hatását a következő években. Az MI a bankszektorban, a médiában, a támogató szolgáltatásoknál, a technológia, a telekom világában és a…

Tovább

Biológiai vírussal gyorsabbak a számítógépek

Amikor egy számítógép adatokat tárol, az információ hardverdarabról hardverdarabra mozgatása közben szinte érzékelhetetlenül rövid, viszont bosszantó és a gép tevékenységét lassító szüneteket tart. Azonban elképzelhető, hogy hamarosan drasztikusan rövidülnek, esetleg meg…

Tovább
süti beállítások módosítása