Az Neumann Társaság blogja a legfejlettebb infokom technológiákról

Jelenből a Jövőbe

Jelenből a Jövőbe

Mesterségesintelligencia-index méri a terület fejlődését

2017. december 08. - ferenck

A mesterséges intelligencia kifejezés első, 1956-os használata óta főként vezető nélküli autók, szóbeli utasításokat felismerő okostelefonok és látó számítógépek formájában, ha nem is úgy, ahogy elképzelték, de valósággá fejlődött. Ezt a fejlődést igyekszik…

Tovább

A grafén lehet a tiszta és korlátlan mennyiségű energia kulcsa

Az Arkansas Egyetem fizikusai a grafén mozgását tiszta és korlátlan mennyiségű energia termelésére használó, nanoméretű áramgenerátort találtak fel. A Rezgőenergia-gyűjtő fejlesztése bizonyítja azt az elméletet, mely szerint kétdimenziós anyagok felhasználható energia…

Tovább

Interaktív gyalogátkelő

Képzeljünk el egy, csúcsforgalomban automatikusan működésbe lépő, a járókelőket segítő, csendes órákban viszont eltűnő gyalogátkelőhelyet. Ha közben játszunk az okostelefonon, a veszélyre minket és az autóvezetőket is figyelmeztető minta jelenik meg a földön. Ez a zebra…

Tovább

Angelina újfajta videojátékokról álmodozik

Michael Cook, a délnyugat-angliai (cornwalli) Falmouth Egyetem kutatója 2011-ben fejlesztette Angelinát, a szinte semmiből videojátékokat kitaláló mesterséges intelligenciát. Az elmúlt években az MI többszáz kísérleti játékot gyártott le. Super Mario Bros stílusú…

Tovább

DNS alapján azonosít személyeket a program

Különleges fejlesztéssel állt elő a Columbia Egyetem és a New Yorki Genom Központ (NYGC). A DNS-t használó szoftver személyek gyors és pontos azonosításában segít. A valósidőben 10-20 gigabájtnyi DNS feldolgozására képes hitelkártya-méretű MinION szkekvenáló eszközt és…

Tovább
süti beállítások módosítása