Az Neumann Társaság blogja a legfejlettebb infokom technológiákról

Jelenből a Jövőbe

Jelenből a Jövőbe

Mit gondol a Rendőrparancsnokok Nemzetközi Szövetsége a mesterséges intelligenciáról?

2024. november 29. - ferenck

A Rendőrparancsnokok Nemzetközi Szövetsége által szervezett legutóbbi konferenciát az Egyesült Államokban tartották, rengeteg témát megvitattak, köztük technológiákat, így a mesterséges intelligenciát is. A sajtó szerint a legnagyobb tanulság az volt ezen a téren, hogy ha az adott parancsnokság…

Tovább

Remekel egy nyílt forrású kínai nagy nyelvmodell

A kínai ICT egyik nagyágyúja, a Tencent közzé tette nyílt forráskódú és nyílt súlyokkal rendelkező „szakértők keveréke” (mixture of experts, MoE) nyelvmodelljét. Alap és utasításokkal finomhangolt változatai egyaránt nagymennyiségű inputot, 256 ezer tokent dolgoznak fel. A Hunyuan Large nevű modell…

Tovább

A 2025-ös választás előtt Szingapúr harcol a mélyhamisítványok ellen

Egy új szingapúri törvény alapján, a dezinformáció és a félretájékoztatás elleni küzdelem jegyében, a városállamban választási periódusban blokkolni fogják a mélyhamisítványokat és más digitálisan manipulált tartalmakat. A törvény megtiltja, hogy jelöltekről olyan anyagokat tegyenek közzé,…

Tovább

Jobban szeretjük a mesterséges intelligencia verseit, mint az emberekét

A Pittsburghi Egyetem kutatói kimutatták, hogy olvasóknak még Shakespeare vagy Emily Dickinson esetében is komoly problémát jelent megkülönböztetni a mesterséges intelligencia generálta és az ember által írt verseket. De még meglepőbb, hogy emberek jobban szeretik az MI műveit. Ez azért fontos, mert…

Tovább

Mit jelent a kriptoüzlet felpörgése a művészeti piacnak?

Csak néhány hét telt el Donald Trump megválasztása óta, de mint az várható volt, máris felvirágzott a kriptoüzlet. Szárnyal a bitcoin, legalább a felével ér többet, mint november ötödike előtt. A globális kriptopiac története során először meghaladta a hárombillió dollár összértéket, még a pandémia…

Tovább

Komplex biológiai rendszerek új megközelítésű modellezése

Az elmúlt két évtizedben az új technológiák óriási mennyiségű biológiai adat előállításában segítettek kutatókat. Sejtes és többsejtű rendszerekre vonatkozó infók változatos területek fejlődését, például a genetikában végzett kísérleteket viszik előre. Megértésük azonban nem mindig könnyű,…

Tovább

Megfigyel az olajsütőm

Egy brit fogyasztóvédelmi csoport (Which?) figyelmeztette a vásárlókat, hogy legyenek óvatosak legújabb elektronikus termékeik kiválasztásánál, ugyanis egyes okos eszközök túlzott megfigyelő tevékenységére találtak bizonyítékokat. Forrólevegős olajsütőkről, intelligens konyhai gépekről, főként a…

Tovább

Működésre kész Dél-Koreai első kvantumszámítási csomópontja

A Yonsei Egyetem nagyon komoly teljesítményre képes, 127 qubites IBM-géppel a középpontban, létrehozta Dél-Korea első kvantumszámítási csomópontját (hub). A kvantumkomputernek háromméteres üvegkocka ad otthont, és közel abszolút zéró fokra (-273 Celsius-fok) hűtötték le. A csúcskategóriás…

Tovább

Elem nélküli szenzorok

A big datával az adat kvázi mindenhatóvá vált, a dolgok internete (Internet-of-Things, IoT) gyors növekedésével egyre többhöz és könnyebben férünk hozzá. Világunkat szenzorok, okos eszközök és szoftverek kapcsolják össze a számítási felhővel, lehetővé téve az adatmegosztás és elemzés új…

Tovább

Tesztelik az Amazon új szállítódrónját

Az Amazon megkapta az amerikai Szövetségi Repülési Hivatal (FAA) engedélyt szállítódronja kisebb, csendesebb változatához. Az engedély nagyobb távolságra és pilóták látókörén túli repülésre vonatkozik. Az Amazon Prime Air programja májusban hasonló engedélyt kapott, annyi különbséggel, hogy…

Tovább
süti beállítások módosítása