Több nagy pénzügyi projekt támogatói szerint Texas állam lehet az új ígéret földje a bitcoin-bányászoknak. Állításukat a szövetségi állam olcsó elektromos áramával és egyedi szabályozási környezetével magyarázzák.
Az olcsóság főként annak a ténynek köszönhető, hogy Texasban rengeteg a természetes gáz, és az utóbbi évtizedben a szélenergia használata is robbanásszerűen fellendült. Az energiapiac pedig annyira kvázi szabályozatlan, hogy a nagy fogyasztók, például a Bitcoin közvetlenül tárgyalhatnak és köthetnek szerződéseket az áramtermelőkkel.
Nem csoda, hogy megakadt a szemük Texason, hiszen a bitcoin-bányászat éves energiafogyasztása kb. a Fülöp-szigetekével és Belgiuméval azonos (drasztikusan sok, sajnos nem akármilyen környezeti „lábnyommal.”)
Ha ambiciózus terveik valóra válnak, jelentősen megváltozhat a világ legnépszerűbb kriptovaluta-hálózatának földrajzi eloszlása.
Az 50 millió dollár kockázati tőkével (és Peter Thiel által) támogatott Layer1 Technology például Nyugat-Texasban valósítja meg új projektjét, és hamarosan 100 megawatt elektromosságot szánnak bitcoin-bányászatra.
„A világon ma Nyugat-Texasban a legmegfizethetőbb az elektromos energia” – jelentette ki Alexander Liegl vezérigazgató.
Ráadásul az éghajlat is az államnak ezen a részén a legalkalmasabb a kriptovaluta bányászatára.
A bányász chipek piacát vezető kínai Bitmain szintén Texasban, Rocksdale városban nyitott októberben új létesítményt, 50 megawatt elektromos kapacitással (amelyet idővel 300-ra terveznek bővíteni).
A német Northern data is Rocksdale-t szúrta ki magának, ahol a világ legnagyobb, 1000 megawatt (1 gigawatt) kapacitású kriptovaluta-létesítményét tervezik felépíteni.
Felpörgött a verseny, a résztvevők a leghatékonyabb hardvert, a legnagyobb léptékben akarják Texasban telepíteni.
És ezek csak a nagy nevek, a leglátványosabb beruházások. Több más vállalat szintén tervezi, hogy az olcsó energiára vadászva, irodát nyit, szolgáltatásokat kínál a Mexikóval határos államban.