Az Neumann Társaság blogja a legfejlettebb infokom technológiákról

Jelenből a Jövőbe

Jelenből a Jövőbe

Döbbenetesen gyors szimuláció segíti új anyagok fejlesztését

2021. január 15. - ferenck

Az amerikai Sandia Nemzeti Laboratórium kutatói egy új gépitanulás-algoritmus segítségével, a „normálisnál” több mint 40 ezerszer gyorsabban végeztek el bonyolult anyagtudományi számításokat. Az eredmény komoly változásokat hozhat új optikai, légi és űrkutatási, energiatárolási, orvosi stb.…

Tovább

Maszkos személyek 96 százalékát azonosítja egy új arcfelismerő rendszer

Az arcfelismerés napjaink egyik legellentmondásosabb, legvitatottabb mesterségesintelligencia-technológiája. Óriási potenciál rejlik benne, túlzásba vitt használata viszont sérti a személyiségi jogokat (privacy), rossz eredményei, a hamis pozitívok pedig ártatlanok meghurcolását eredményezheti, ami…

Tovább

Elon Musk bitcoinban venné fel a fizetését

Január 7. óta hivatalosan is a Tesla-főnök, Elon Musk a világ leggazdagabb embere, második helyre szorítva a 2017 októbere óta vezető Jeff Bezost. Vagyonának növekedése a Tesla-részvények (2020-ban döbbenetes, 743 százalékos) emelkedésének köszönhető, 200 milliárd dollárjával kb. 1,5 milliárddal…

Tovább

Egyre fontosabb a vállalati mesterséges intelligencia

A mesterségesintelligencia-technológiák elég újak és elég gyorsan fejlődnek ahhoz, hogy szinte ahány cég, annyi gyakorlat. A gépi tanulás pozitív hatásai ugyanúgy kimutathatók egyes területeken, mint ahogy az alkalmazhatósági problémák is. 2019-ben nagyon sok cég próbálkozott MI-vel, 2020-ban pedig…

Tovább

Algoritmusok védik az afrikai elefántokat

Drámai mértékben csökken az afrikai elefántok száma, a kontinensen már csak kb. 350 ezren élnek. Mivel orvvadászok évente majdnem 15 ezret lőnek le, az állatoknak minden segítségre szükségük van a fennmaradáshoz. Védelmükhöz egyre inkább használnak mesterségesintelligencia-megoldásokat, a…

Tovább
süti beállítások módosítása