Az Neumann Társaság blogja a legfejlettebb infokom technológiákról

Jelenből a Jövőbe

Jelenből a Jövőbe

Robotszoftver a világűrben

2021. december 03. - ferenck

A Nemzetközi Űrállomáson (ISS) az asztronauták nemcsak egymással és a földi személyzettel, hanem robotokkal is folyamatosan kommunikálnak. A komplex ütemterveket és rendszereket az anyabolygóról kezelik. Nem sokáig lesz így. Áprilisban egy „döngicsélő” asztrorobot, Bumble az ISS-en szimulált…

Tovább

Intelligens rendszer figyeli a velencei turistákat

A koronavírus-járvány hatására Velencében drasztikusan csökkent a turisták száma. Olyan mértékű a visszaesés, hogy több helybéli egy másik városról kezdett el álmodozni, amely elsősorban az övék, és nem kell megosztaniuk az odalátogató tömegekkel. A lecsendesedett városból eltűntek a napi turistákat…

Tovább

Kína meg akarja regulázni a mesterségesintelligencia-algoritmusokat

A Kínai Cybertér Hivatal kampányt indított egy, az algoritmusokat szabályozó átfogó rendszer létrehozása mellett. Három éven belül akarnak kész lenni vele, céljuk, hogy az algoritmusok ne legyenek részrehajlók, működésük átlátható legyen, és természetesen feleljen is meg az országot irányító…

Tovább

Egy homokszemnél is kisebb a világ legkisebb repülő szerkezete

Az Illinois állambeli Északnyugati Egyetem mérnökei apró mikrochipeket építettek szárnyakkal. Az ember által valaha létrehozott legkisebb repülő szerkezetek parányibbak a homokszemnél, és úgy siklanak, mint a juharfából kihulló „szárnyas” magok. A mikrorepülők a légszennyeződést, fertőző betegségek…

Tovább

Egy összeesküvéselmélet szerint az internet évek óta halott

Az oltásellenes koronavírus-járványtagadók és a lapos Föld hívei mellett összeesküvéselmélet-gyártók a tömény butaság helyett időnként érdekes, provokatív ötletekkel is előállnak. Az egyik legjobb példa az egészen friss „Halott internet elmélete.” Az elmélet alapján az általunk ismert internet…

Tovább
süti beállítások módosítása