Az Neumann Társaság blogja a legfejlettebb infokom technológiákról

Jelenből a Jövőbe

Jelenből a Jövőbe

A dotkom lufihoz hasonló lehet a mesterségesintelligencia-divat?

2023. augusztus 18. - ferenck

A mesterségesintelligencia-ipar piaci értékének folyamatos növekedését látva, gazdasági szakértők a kései 1990-es évek dotkom lufijával vonnak párhuzamot. A világháló korai időszakának aranylázakor kockázati tőkések irdatlan összegeket fektettek magukat világmegváltóként ajánló startupokba. A tervek…

Tovább

Digitális kirakós játékok javítják a memóriát

Digitális puzzle-t játszó hatvan év feletti személyek memóriaképességei ugyanolyan jók, mint a huszonéveseké – derült ki az angliai York Egyetem tanulmányából. Jobban ignorálják a nem releváns figyelemelterelő tényezőket. Stratégiai játékoknál viszont a memóriájuk és a koncentrációs készségük is…

Tovább

Amerikai kutatók úgy tanítanak egy robotgyereket, mint egy igazit

Az ember közösségi lény, és már kiskorunktól kezdve egymástól tanulunk. A csecsemők figyelik a szüleiket, testvéreiket, gondozóikat. Képességek és viselkedések megtanulásához nézik, utánozzák, újrajátsszák a tőlük ellesett vizuális élményeket. A csecsemők tanulási és környezet-megfigyelési módja…

Tovább

A mesterséges intelligencia ugyanolyan jól diagnosztizálja a mellrákot, mint a radiológusok

Radiológusok az 1980-as évektől használnak mesterséges intelligenciát mellrák diagnosztizálására. Az akkori módszert sokan megkérdőjelezték, az MI viszont maradt és addig fejlődött, mígnem 2020-ban a Google egészségügyi csoportja arról számolt be, hogy túlszárnyalta a radiológusokat. A módszerben…

Tovább

Mit ért a világból a mesterséges intelligencia?

Egyre gyakrabban merül fel a kérdés, hogy a nagy nyelvmodellek (LLM-ek) megértik-e a világot, általánosabban fogalmazva: értenek-e valamit a valóságból a mesterségesintelligencia-rendszerek? Egyelőre nincs semmilyen elfogadott tudományos teszt, amellyel meg lehetne válaszolni a kérdést. Andrew Ng…

Tovább
süti beállítások módosítása