Az Neumann Társaság blogja a legfejlettebb infokom technológiákról

Jelenből a Jövőbe

Jelenből a Jövőbe

Újabb lépés a méretezhető kvantumszimuláció felé

2023. július 07. - ferenck

A Rochester Egyetem kutatói chipléptékű optikai kvantumszimulációs rendszert fejlesztettek, amellyel sokat segíthetnek abban, hogy a jövőben nagyobb léptékben, és ne csak kísérleti szinten valósíthassanak meg ilyen rendszereket. De mire is jó ez a fejlesztés? Arra, hogy komoly lépést tettek vele…

Tovább

Analóg optikai számítógépet mutatott be a Microsoft

Az egyelőre inkább csak elméleti optikai vagy fotonikus – digitális – számítógép nem elektronokat, hanem fotonokat használ az információfeldolgozáshoz. A Cambridge-i Microsoft Kutatólabor viszont bemutatta a világ első analóg optikai komputerét, amely fénysebességgel old meg optimalizálási…

Tovább

Csendes robothal gyűjt infókat az óceán élővilágáról

A túlhalászás, a környezetszennyezés, az éghajlatváltozás egyaránt súlyos veszély a bolygó területének hetven százalékát jelentő óceánok számára, amelyek ökoszisztémáiról a mai napig kevés információ áll rendelkezésre, ráadásul nagyon nehéz a biológiai sokszínűségről szóló, elegendő mennyiségű jó…

Tovább

Mesterséges intelligenciával írnak szövegeket a Mechanikus Török dolgozói

Hacsak nem kisebb MI-modellt tanítunk meg egy nagyobb utánzására, a géppel generált adatokon történő gyakorlás, úgy tűnik, befolyásolja a modell teljesítményét. Nehéz elképzelni, hogy kizárólag ChatGPT outputokon tanult nyelvmodellek felülmúlják magát a ChatGPT-t. Viszont ha humán adatokkal…

Tovább

A mesterséges intelligencia szabályozásának nehézségei

A mesterséges intelligencia gyors fejlődésével, a ChatGPT és a szöveges utasításokból képet létrehozó modellek, a generatív MI elterjedésével lassan már mindenki szabályozni akarja a területet. Az Európai Unió a kockázatokat csökkentő és a személyiségi jogokat védő törvényt dolgozott ki, az Egyesült…

Tovább
süti beállítások módosítása