Az Neumann Társaság blogja a legfejlettebb infokom technológiákról

Jelenből a Jövőbe

Jelenből a Jövőbe

Itt az Apple Intelligence

2024. június 21. - ferenck

Az Apple régóta dolgozik mesterséges intelligencián, a Siri hangasszisztenst már 2011-ben elindították, a generatív MI aranylázáról viszont eddig lemaradtak. Az utóbbi hónapokban igyekeztek csökkenteni a terület éllovasaival (OpenAI/Microsoft, Google, Meta stb.) szembeni hátrányt, de az áttörés…

Tovább

Megerősítik a vidéki kórházak információbiztonságát az USA-ban

2023-ban az előző évhez képest 128 százalékkal emelkedett az amerikai egészségügyi szektort ért zsarolóvírusos (ransomware) támadások száma. Idén sem javult a helyzet. Egy nagy egészségbiztosítási számlázó cég elleni februári támadás miatt dollármilliárdos veszteség keletkezett, klinikák…

Tovább

Dokumentált dezinformáció

A mesterséges intelligencia által létrehozott dezinformáció, főként képek, videók és hanganyagok száma folyamatosan nő, 2023 végén már a számítógéppel manipulált médiatartalmak több mint harminc százalékáért MI volt a felelős. A realisztikus anyagokat generáló MI-modellek széleskörű elérhetőségével…

Tovább

Jön az MI PC

A Microsoft bevezette Copilot+ PC-jét, a más Windows-felhasználók számára elérhetetlen funkciókat kínáló „AI-first” laptop-specifikációt. Június közepétől a Copilot+ PC a Microsoft mellett az Acer, az Asus, a Dell, a HP, a Lenovo és a Samsung kínálatában is megtalálható. Az eszközön futó, meg nem…

Tovább

Ne a technológiákat, hanem az alkalmazásokat szabályozzák!

Folytatódnak az innováció és a nyílt forrású kezdeményezések megvédéséért tett törekvések – írja Andrew Ng gépitanulás-szakértő. Mindenkinek jobb, ha bárki végezhet alapvető mesterségesintelligencia-kutatásokat és megoszthatja újításait. Ng pont ezért aggódik egy kaliforniai törvénytervezet…

Tovább

Az amerikai tudományos-technológiai munkaerő változásai

Az Egyesült Államok Nemzeti Tudományos Tanácsának friss beszámolója alapján 2011 és 2021 között huszonkettőről huszonnégy százalékra nőtt a tudomány, technológia, mérnöki diszciplínák és matematika (STEM) területeken dolgozó amerikaiak száma. 36,8 millió személyről van szó, és az ország…

Tovább

Jogi csatározások közepette jön a Samsung okosgyűrűje

A Samsung pert indított az amerikai részleggel rendelkező, az adóparadicsom Delaware szövetségi államban bejelentett Oura finn startup ellen, hogy a Galaxy Ring augusztusi piacra dobásáig kezelje a viselhető (wearable) technológiájuk körüli esetleges jogi vitákat. A startup San Franciscói irodájában…

Tovább

Életeket ment a kórházi szívkockázat-modell

Kórházak mesterséges intelligenciával működő figyelmeztetőrendszereket használnak gyors beavatkozást igénylő betegek azonosításához. A sürgősségi termekben ilyen rendszerek monitorozzák páciensek esetleges vérmérgezését, előrejelzik, szükségük van-e intenzív kezelésre, és a kórházból távozottak…

Tovább

A mesterséges intelligencia demisztifikálása a generatív művészetekben

A Kaliforniában élő török Refik Anadol a világ egyik legismertebb és leginnovatívabb kortárs képzőművésze. Los Angelesi stúdiója legalább 2016 óta foglalkozik a mesterséges intelligencia adta lehetőségek művészi kiaknázásával, speciális algoritmusok fejlesztésével. Az MI-ket lenyűgöző vizuális…

Tovább

Az USA lassítja mesterségesintelligencia-chipek közép-keleti exportját

Az Egyesült Államok és a Kínai Népköztársaság chipháborúja újabb fronton, a Közép-Keleten folytatódik.  A Bloomberg a témában jártas névtelen forrásra hivatkozva ugyanis azt állítja, hogy az USA Kereskedelmi Minisztériuma az utóbbi hetekben vagy késleltette a választ, vagy egyáltalán nem válaszolt…

Tovább
süti beállítások módosítása