Az Neumann Társaság blogja a legfejlettebb infokom technológiákról

Jelenből a Jövőbe

Jelenből a Jövőbe

Képgenerátor modellek versenye

2024. július 31. - ferenck

A mesterségesintelligencia-modelleket tesztelő Artificial Analysis szolgáltatás, az LMSys nagy nyelvmodelleket versenyeztető Chatbot Arénájához hasonlóan, „szövegből kép” ranglistát vezetett be. Az imgsys és a Gen-AI Arena szintén képgenerálással foglalkozik, de ott csak nyílt forrású modellek…

Tovább

Egy szövetségi bíróság elutasított a GitHub, az OpenAI és a Microsoft elleni keresetet

Egy amerikai szövetségi bíróság elutasította a szellemi tulajdonjog megsértése és az abból származó tisztességtelen bevétel miatt a GitHub Copilot és az OpenAI Codex nyelvről kódra fordító modelljei ellen programozók által 2022 novemberében beadott keresetet. A programozók állítása alapján a GitHub…

Tovább

Demokrácia és mesterséges intelligencia

A július tizennegyediki Donald Trump elleni merénylet sokkolóan bizonyította, mennyire törékeny a demokrácia – hangsúlyozza Andrew Ng, gépitanulás-szakértő. A demokrácia hagyja, hogy az állampolgárok szavakkal és szavazatokkal fejezzék ki magukat, és ugyan nem tökéletes, sőt „a kormányzás…

Tovább

A mesterséges intelligencia kreatívabbá tesz, de megvannak a kreatív korlátai

Az Exeter Egyetem és az UCL (University College London) kutatói a mesterséges intelligencia kreativitásunkra gyakorolt hatását vizsgálták egyéni és csoportszinten. Kiderült, hogy generatív MI-modellekkel könnyebb és gyorsabb kreatív tartalmakat készíteni, viszont homogenizálják az outputot,…

Tovább

Hogyan lett a mesterséges intelligenciából mesterséges intelligencia?

A mesterséges intelligenciára is érvényes, hogy gyakran a legegyszerűbb kérdéseket a legnehezebb megválaszolni. A világ sok problémáját megoldó technológiaként adják el, mégis úgy tűnik: szinte senki nem tudja pontosan, mi is az, közben persze úgy teszünk, mintha biztosan tudnánk. Nincs könnyű…

Tovább

Dühös madaraknak nem tetszenek a New Yorkhoz közeli strand felett járőröző drónok

A New York City strandjainál őrjáratozó drónflotta cápák jelenlétére utaló jeleket és messzire kalandozott, bajba jutott úszókat keres. Munka közben viszont főként dühös helyi „lakosokkal”, parti madarakkal, elsősorban amerikai laskafogókkal találkoztak. Májusban kezdték, madárcsoportok azóta…

Tovább

A Gemini AI-val hasznosabbak az irodai robotok

Google-kutatók a természetesnyelv-feldolgozást és a gépi látást összekombinálva, új eszközt fejlesztettek robotok navigációjához: szöveges promptok és vizuális inputok alapján, belső térben történő tájékozódásra tanítottak meg egyet. Robotok navigációjához a környezet feltérképezése mellett…

Tovább

Tízmilliárd lopott jelszóhoz férnek hozzá hackerek

Az adatszivárgás a digitális kor velejárója. Szinte lehetetlen, hogy összes fiókunk közül valamelyiknek a jelszavára támadók ne tegyenek szert, ugyanakkor a Tech Radar beszámolójából sokkal súlyosabb tényt ismerhetünk meg. Kutatók ugyanis találtak egy rockyou2024 nevű szövegfájlt, közel tízmilliárd…

Tovább

A kínai kormány nagyon beállt az önvezető autók mögé

A kínai kormány engedélyezte a Tesla teljesen önvezető (full self-driving, FSD) technológiáját. A döntés értelmében az ország egyes útjain tesztelhetnek önvezető járműveket, városok kiépíthetik a járműveket segítő okosút-infrastruktúrát. Mindez azt jelenti, hogy Kína központi és helyi szinten is…

Tovább

Az OpenAI blokkolja modelljei használatát Kínában és más országokban

Az OpenAI kínai felhasználói július kilencedikétől elveszítették az alkalmazásprogramozói felülethez (API) való hozzáférésüket. Az intézkedés Kína mellett Észak-Koreát, Iránt, Kubát, Oroszországot, Szíriát, Venezuelát és más országokat is érint. A legfejlettebb GPU-k (grafikus feldolgozó egységek)…

Tovább
süti beállítások módosítása