Az Adobe bejelentette a webszolgáltatásként elérhető Firefly Video Modellt, amelyet év végéig a vállalat Premiere Pro szoftvercsomagjába integrálnak. A modellel kb. két perc alatt maximum ót másodperces videók generálhatók szöveges és vizuális promptok alapján. Kész videók módosíthatók, bővíthetők vele.
A méretről, architektúráról és a gyakorlási módszerről még nincsenek információink. A modell fő felvételek alternatív felvételeit (B-roll footage), egyedi képkockákból alkotott jeleneteket, szövegek és effektusok hozzáadását, animálást, videóról videóra történő generálást kínál.
A vállalat azért licencelte a gyakorlóadatokat, hogy a későbbiekben ne merüljenek fel szerzői jogi problémák. Ez a hozzáállás éles ellentétben áll a videógenerátorokat a webről összegereblyézett adatokon trenírozó általános gyakorlattal.
A modellel feljavítják a Premiere Pro-t, a videóeditálás generatív lehetőségekkel bővül. Az egyik bemutató klipen például kisgyerek nagyítóba néz, majd az ő szemszögéből felvett jelenet következik.
Az Adobe videógenerálás felé tett lépése a Firefly képgenerátoron alapul, és a generatív mesterséges intelligencia a cég kreatív eszközeibe történő integrációjának átfogóbb stratégiáját jelzi. Áprilisban több videógenerátor, köztük a partnerek, például az OpenAI és a Runway modelljeinek a Premiere-be integrálását jelentették be. A Runway egyébként pont most bővítette videóról videóra történő generálással és egy API-val (alkalmazásprogramozói felülettel) a kínálatát.
Az Adobe szerint az MI által generált mozgóképek inkább kibővítik a profi filmesek és vágók munkáját, semmint helyettesítenék őket.
Ha jól bevált felhasználói felületen alkalmazunk teljes értékű generatív modellt videóeditáláshoz, gördülékenyebb és eredményesebb lesz a videókészítés. Az Adobe engedélyezett gyakorlóadat-felhasználása pedig a szerzői jogok megsértése vagy művésztársai megrövidítése miatt aggódó videósok számára is vonzó lehet.