Az Neumann Társaság blogja a legfejlettebb infokom technológiákról

Jelenből a Jövőbe

Jelenből a Jövőbe

Ideghálók fedeznek fel új antibiotikumokat

2024. január 31. - ferenck

A használatban lévő antibiotikumok nagy többségét a huszadik század közepén, aranykorukban fedezték fel. Nekik köszönhető egy csomó korábban halálos patogén ellenőrzés alatt tartása, hatástalanítása. Modern technikák, mint a genomika és a szintetikus antibiotikumok létező gyógyszerek variánsainak…

Tovább

Az OpenAI megújította biztonsági protokollját

A mesterséges intelligencia döbbenetesen hatékony technológia, teljes hatáskörét, következményeit viszont nem lehet pontosan előrejelezni. Az OpenAI a kezdetek óta folyamatosan és tudatosan komoly összegeket fektetett MI-biztonságba, gyakorlata más fejlesztőket is befolyásol. A tavaly év végi…

Tovább

Humanoid robotok fognak dolgozni a BMW autógyárában

A kaliforniai Figure általános rendeltetésű, mesterséges intelligenciával működtetett humanoid robotokat fejleszt. A cég meggyőződése, hogy az emberi, de legalábbis emberszerű külső a robotok elfogadásának, sikerének, jövőjüknek a kulcsa. Első darabjukat tavaly márciusban mutatták be. Az önmagát…

Tovább

Mesterséges intelligencia startupok Franciaországban

Párizsban minden adott, hogy a mesterségesintelligencia-forradalom egyik motorjává váljon. A Google-nak és a Metának laboratóriuma van a francia fővárosban, a Hugging Face székhelye részben ott van, a helyi egyetemekről egyre több MI-szakértő kerül ki, kockázati tőkések, mint a Motier Ventures…

Tovább

Mi lesz 2024 komoly áttörést hozó tíz technológiája?

Az MIT (Massachusetts Institute of Technology) minden év elején áttekinti az ígéretes, a világra valóban nagy hatást gyakorló, a fejlődést előbbre vivő technológiákat. Idén is elkészítették a tízes listát. Mi más lenne az első a sorban, ha nem a mesterséges intelligencia (MI)? Tavaly szinte minden…

Tovább

A New York Times beperelte az OpenAI-t és a Microsoftot

A mesterségesintelligencia-modellek egyre több vitát kavarnak, és mind gyakrabban hozzák fel ellenük sajtóanyagok, cikkek, irodalmi munkák jogtalan felhasználását. Ezeken az anyagokon trenírozzák őket, minél több adatot használ egy nagy nyelvmodell (LLM), annál hatékonyabb és pontosabb lesz, annál…

Tovább

Forradalmi űrlift-tervet mutatott be egy brit építész

A párizsi Jacques Rougerie Alapítvány pályázatot írt ki innovatív űrépítészeti munkák tervezésére. A tizenegyezer dolláros fődíjat Jordan William Hughes brit építész nyerte el látványos űrlift-modelljével. A jármű rendeltetése, hogy hatékonyan szállítsa utasait a világűrbe. A nemes egyszerűséggel…

Tovább

Fiatalok körében népszerűek a terápiát kínáló botok

A San Franciscói cég által működtetett, napi három és félmillió személy látogatta, népszerű Character.ai platformon többmillió mesterségesintelligencia-karakterrel beszélgethetünk. Bárki létrehozhat fiktív vagy valós személyen alapuló chatbotot. Ugyanazzal az MI-technológiával, nagy nyelvmodellel…

Tovább

Az amerikaiak bő nyolcvan százaléka szerint illegális, ha MI generálta tartalmakat emberi munkaként tüntetünk fel

A nonprofit kutató- és tanácsadócég, az MI Szabályozási Intézet (AIPI) friss felmérése alapján az amerikaiak nyolcvan százaléka szerint illegálisnak kellene lennie, és törvénybe ütközőként kellene kezelni a mesterséges intelligencia által létrehozott tartalmak emberi anyagokként való…

Tovább

Mi nem fog változni a következő tíz évben?

A mesterséges intelligencia fejlődése most gyorsabb, mint bármikor volt 1956-ig visszavezethető „hivatalos” történelme során. Az ütem magával ragadó, viszont a túl hirtelen változások meg is zavarhatnak. Ilyen esetekben nem árt megfontolni Jeff Bezos tanácsát: ne csak azt figyeljük, ami változik,…

Tovább
süti beállítások módosítása