Az Neumann Társaság blogja a legfejlettebb infokom technológiákról

Jelenből a Jövőbe

Jelenből a Jövőbe

Kínai asztronauták mesterséges fotoszintézissel készítenek rakéta-üzemanyagot a világűrben

2025. február 14. - ferenck

Kínai asztronauták elmondták, hogy a kelet-ázsiai szupernagyhatalom Tiangong űrállomásán, a Shenzhou-19 űrmisszió keretében, a „mesterséges fotoszintézis” nevű új eljárással rakéta-üzemanyagot – üzemanyag-összetevőket – készítettek, valamint oxigént és más fontos, hasznos űrbéli forrásokat is…

Tovább

Felpörög a megerősítéses tanulás

A DeepSeek R-1-e és a szintén remekül teljesítő Kimi k1.5 egyaránt megerősítéses tanulással generálja érvelését. Az OpenAI o1 körüli tavalyi munkák úttörőnek számítanak ezen a területen.  Konklúzió? A megerősítéses tanulás több éves elbizonytalanodás után mégis az egyik legjárhatóbb út nagy…

Tovább

Lekapcsolták a cyberbűnözés két legnagyobb piacterét

A német hatóságok által vezetett, az Europol, az amerikai Igazságügyi Minisztérium és az amerikai szövetségi bűnüldöző ügynökségek támogatását élvező nemzetközi akció felszámolta a két legnagyobb cyberbűnöző piacteret, a Cracked-et és a Nulled-et. A piactereken negatív figurák kereskedtek illegális…

Tovább

Izmosabb mesterségesintelligencia-politikát hirdet az új amerikai vezetés

Donald Trump alatt az Egyesült Államok egyértelműen meg akarja szilárdítani vezető szerepát a mesterségesintelligencia-fejlesztésekben. A célt többek között a korlátozások csökkentésével kívánják elérni. Az elnök 180 napos határidőt tűzött ki az MI cselekvési tervének elkészítésére, és erről szóló…

Tovább

Milyen következményekkel jár az új kínai MI-modell berobbanása?

A kínai DeepSeek R1 mesterségesintelligencia-chatbotja alaposan felforgatja a területet. Teljesítménye eléri az OpenAI o1-ét, a modell nyílt forrású, szabadon hozzáférhető. Az amerikai tech nagyágyúk a tőzsdén rosszul reagálták le a kelet-ázsiai riválist. Közvetlen következmények?   Egyrészt,…

Tovább
süti beállítások módosítása