Az Neumann Társaság blogja a legfejlettebb infokom technológiákról

Jelenből a Jövőbe

Jelenből a Jövőbe

Saját chipet tervez az OpenAI

2025. február 21. - ferenck

Az OpenAI csökkenteni szeretné függőségét az Nvidia chipjeitől. A cél érdekében saját tervezésű chipeket szeretnének, és dolgoznak is már az első generáción. A következő hónapokban fejezik be az első terveket, majd a kész anyagot elküldik a világvezető Taiwan Semiconductor Manufacturing Co-nak…

Tovább

Kártyavárként omolhat össze az univerzum

A kvantumvilágból félelmetes következtetések vonhatók le, bizonytalanságok sokasága szivároghat be a valóságról alkotott rendszerezett világképünkbe. Például, hogy a teljes univerzum hamis vákuumban vagy hamis stabilitás állapotában van, és stabilabb állapotba „omolhat össze.” Egy, a…

Tovább

Lemezlovasként alkalmaztak egy katonai robotot egy San Franciscói klubban

San Francisco és a Szilícium-völgy a technológiai elit földje, ezért a legfurább ottani projekteken sem lepődünk meg. Például azon sem, hogy a Temple éjszakai klubban mesterséges intelligenciával működő robot játszik lemezlovasként. A DJ-ket nem szokták említeni az automatizáció által fenyegetett…

Tovább

Számítógépet használnak az ágensek

Az Anthropic, a Google, az OpenAI és más mesterségesintelligencia-fejlesztők számítógép-használatra alkalmas ágenseken dolgoznak. A kínai Tsinghua Egyetem és a szintén kínai ByteDance vállalat kutatói bemutatták, hogyan gyakoroltathatók az ágensek alapjául szolgáló modellek ehhez. UI-TARS modelljük…

Tovább

Fokozódik a verseny, olcsóbb csúcsmodell az OpenAI-tól

Az OpenAI közkinccsé tette az o1 modellek utódát, a gyorsabb, kevésbé drága, kódolásban, matematikában és tudományokban különösen jól teljesítő o3-minit. A nagy nyelvmodell (LLM) választható alacsony, közepes és magasszintű érvelési „erőfeszítést” kínál. Mit jelent ez a valóságban? A szintek…

Tovább
süti beállítások módosítása