Az Neumann Társaság blogja a legfejlettebb infokom technológiákról

Jelenből a Jövőbe

Jelenből a Jövőbe

Elon Musk mesterséges intelligenciája

2025. március 07. - ferenck

A tavaly berobbant gondolatláncon (Chain-of-Thought, CoT) alapuló, következtető mesterségesintelligencia-modellek különösen a matematikában és a kódolásban érnek el jó eredményeket. Ilyen például az OpenAI Deep Research-e és o3-minije vagy a Google Gemini-2 Flash Thinkingje.   Elon Musk MI-cége, az…

Tovább

Intelligens kétlábú android riogatja az internet népét

Világpremierként először láthatunk anatómiailag teljesen élethű, emberszerű testtel rendelkező, a videón bábként mozgatott, intelligens androidot. Az automataszerű gépekkel foglalkozó lengyel Clone Records január tizenötödikén felvett videója sokakban félelmet kelt, megriadnak, elborzadnak tőle,…

Tovább

Algoritmusok figyelik, dolgoznak-e az alkalmazottak

Gyorsan terjednek a munkahelyeken a dolgozók tevékenységét elemző algoritmusok. Például a billentyűleütésekből számolják ki, mennyi időt fordítanak munkára, ami persze teljesen hibás konklúziókat is vonhat maga után. A pandémia óta növekszik az ezeket a megoldásokat a gyakorlatban alkalmazó cégek…

Tovább

Jöhet a megengedőbb mesterségesintelligencia-szabályozás

Az utóbbi idők mesterségesintelligencia-csúcstalálkozói (Bletchley Park, Szöul) főként a technológia egzisztenciális veszélyeiről szóltak. A párizsi fordulópontot jelenthet, mert a terület kontinentális éllovasa, a szigor ellen eddig is prüszkölő Franciaország, valamint az Európai Unió kemény…

Tovább

Forradalmasítja a Microsoft a kvantumszámításokat?

Közel húsz év kutatás után a Microsoft elkészült a világ első topológiai kvantumbit-processzorával, a Majorana 1-el. A megbízható, kicsi, kontrollálható topológiai qubit megoldja a kvantumbitekben keletkező hibák eredőjét, a zajproblémát. A fejlesztés jelentőségét növeli, hogy egy teljesen új…

Tovább
süti beállítások módosítása