Az Neumann Társaság blogja a legfejlettebb infokom technológiákról

Jelenből a Jövőbe

Jelenből a Jövőbe

Fontos lépés a tényleg energiatakarékos memóriák felé

2017. november 10. - ferenck

Két kaliforniai egyetem (UC Berkeley és UC Riverside) kutatói ultragyors módszert dolgoztak ki egyes fémek mágnesességének elektromos irányítására. A Berkeley-n tanító Jeffrey Bokor által vezetett fejlesztés lényegesen hatékonyabb és valóban energiatakarékos…

Tovább

Annyi energia kell egy bitcoinos tranzakcióhoz, mint egy hétre az otthonunknak

A bitcoin idei elképesztő szárnyalása – már közel 8 ezer dollárt (november 8-án: 7879-et) ér egy egysége – a kriptovaluta bányászatára használt energiafaló számítógépek miatt jócskán megnövelte az elektromosáram-fogyasztást is. Alex de Vries (Digiconomist)…

Tovább

Katonai hírszerzés és mesterséges intelligencia találkozása

Ismert tény, hogy a mesterséges intelligencia sokkal hatékonyabban kezel hatalmas adatmennyiségeket, mint az ember. Mindegy, hogy egyedül vagy csoportosan próbáljuk feldolgozni a zérók és egyek özönét, az MI gyorsabb, hamar azonosít mintákat és emel ki érdekes dolgokat. Ezek pedig…

Tovább

Grafén: szupergyors elektronikus eszközök rugalmas anyagból

A svédországi Chalmers Egyetem kutatói műanyagra szerelt grafén tranzisztorokkal működő, terahertzes frekvenciákat észlelő rugalmas eszközt fejlesztettek. A kategóriájában világelső eszköz óriási lehetőségekkel kecsegtet: a terahertzes technológiák használata immáron…

Tovább

Robot lesz a jövő Mozartja?

A számítástudomány történetében sokáig úgy tűnt, hogy a kreativitás emberi privilégium, és a gépek képtelenek maradandót alkotni például a zenében. Ma már távolról sem egyértelmű, hogy a jövőben is így lesz. Mesterséges intelligenciák győztek már le sakk- és…

Tovább
süti beállítások módosítása