Az Neumann Társaság blogja a legfejlettebb infokom technológiákról

Jelenből a Jövőbe

Jelenből a Jövőbe

Játéktechnológia a környezetvédelemért és a tudományos kutatásokért

2018. április 20. - ferenck

Alex Chow, a Manchesteri Egyetem PhD-hallgatója komplex tudományos és mérnöki szimulációkhoz használható módszert és szoftvert fejlesztett a számítógépes játéktechnológiából. Grafikus feldolgozó egységekkel, GPU-kkal szupergyors játékmenetet és realisztikus képi világokat…

Tovább

Svájc az egész országra kiterjedő drónkövető rendszert fejleszt

A svájci légtérben eddig is sok drón repkedett, és a közeljövőben még több várható. Az ország előre menekül, és terveket készít az ember nélküli légi járművek (unmanned aerial vehicles, UAV) légi közlekedést szabályozó rendszerekbe történő integrálására. A rendszer…

Tovább

Kínai kutatók újfajta memóriával nyugdíjaznák a RAM-ot és a ROM-ot

A számítógépes memória két legfontosabb típusa, a ROM és a RAM tökéletesen kiegészítik egymást. A csak olvasható adatok tárolására alkalmas ROM (Read-Only Memory) tartalma nem változtatható, a beégetett adatok véglegesek. A komputer vagy más számításokat végző eszköz a…

Tovább

Képesek a robotok úgy tanulni, mint az ember

Egyes kutatók szerint a mesterséges intelligencia magasabb szinten áll az emberi értelemnél a felügyelet melletti, ellenőrzött tanulásban (supervised learning), de ez csak akkor érvényes, ha nagy mennyiségű felcímkézett adatot használ speciális feladatok kivitelezéséhez. Csak…

Tovább

A törvényhozók a robotok jogi úton történő felelősségre vonását akarják

Gyakran merül fel mostanában a kérdés, hogy ki vonható felelősségre, ha egy autonóm robot megsebesít vagy másként okoz kárt emberekben. Egyes európai jogászok szerint a legjobb megoldás, ha a robotok megkapják az „elektronikus személyiséget”, tehát a személyiség egyik jogi…

Tovább
süti beállítások módosítása