Az Neumann Társaság blogja a legfejlettebb infokom technológiákról

Jelenből a Jövőbe

Jelenből a Jövőbe

Amerikai egyetemek a világ első praktikus kvantumkomputerét építik

2018. augusztus 31. - ferenck

Hét amerikai felsőoktatási intézmény – a Duke, a Tufts, a Kalifornia Berkeley, a Marylandi, a Chicagói, az Új-Mexikói egyetemek, valamint az MIT (Massachusetts Institute of Technology) – közös projekt, a Szoftverrel méretezett architektúra kvantumtervezéshez (STAQ) keretében…

Tovább

MI vette észre, hogy 40 ezer prominens tudósról feledkezett meg a Wikipédia

Mesterséges intelligenciákat folyamatosan vádolnak, hogy állandósítják a társadalmi előítéleteket, valójában viszont ugyanannyira képesek küzdeni is ellenük. Gépitanulás-algoritmusok például a Wikipédiáról hiányzó ismert tudósok azonosításához néznek át szövegeket.…

Tovább

Ford: eljött az exoskeletonok ideje

Az exoskeleton élőlények testét kívülről védő, tartó külső váz. Természetes változata a kagylóhéj vagy a bogarak páncélja, mesterséges formái ma már robotizált szerkezetek. Ezek az ember-gép rendszerek, félig emberek, félig gépek egy lépéssel közelebb visznek a…

Tovább

Közösségimédia-felhasználókat azonosít az arcfelismerő

Megjelent a Trustware biztonsági cég által fejlesztett, LinkedIn, Facebook, Twitter, Instagram, Google+, valamint a kínai Weibo, Douban és az orosz VKontakte közösségimédia-oldalakon információkat gyűjtő nyílt forrású Social Mapper eszköz. Az ellentmondásos fogadtatású…

Tovább

Mélytanuló programoknál is jobban játszik egy evolúciós algoritmus

A mélytanulás (deep learning) és az embert tárgy- és arcfelismerésben, játékokban (sakk, go, egyes videojátékok) stb. felülmúló, a humán agyműködést utánozni próbáló ideghálók központi szerepet játszanak a mai számítástudományban, MI-kutatásban. Úgy tűnik egyetlen…

Tovább
süti beállítások módosítása