Az Neumann Társaság blogja a legfejlettebb infokom technológiákról

Jelenből a Jövőbe

Jelenből a Jövőbe

Biohackerek

2019. június 28. - ferenck

Dave Asprey, a teljesítménynövelő élelmiszerekkel és más táplálék-kiegészítőkkel foglalkozó Bulletproof vezetője szerint a biohacking (vagy csináld magad – DIY – biológia) „a külső és belső környezet biológiánk feletti teljes kontrollt célzó megváltoztatásának…

Tovább

Állatlaborok segítenek az MI-kutatásban

Az élővilág régóta inspirálja a számítástudományt, sokféle robotot és gépi rendszert mintáztak biológiai modellekről. Manapság egyre több állatkutató segédkezik mesterségesintelligencia-szoftverek, agy-számítógép interfészek (brain-computer interfaces, BCI)…

Tovább

Implantátum nélkül irányít az agy egy robotkart

Ha elménkkel akarunk irányítani egy robotot, két lehetőség közül választhatunk. Vagy agyi implantátummal tesszük, ebben az esetben a vezérlés sima és folyamatos. A másik opció, ha elkerüljük a kockázatos és drága sebészi beavatkozást, és agyhullámainkat egy koponyánkon kívüli eszköz érzékeli.…

Tovább

Megmondja az MI, hogyan készítsünk pizzát

A sütés-főzéshez türelem, gyakorlat és persze ügyesség kell. Kérdés, hogy gépek képesek lesznek-e valaha is szert tenni hivatásos chefek évek alatt elsajátított szakértelmére? Az MIT (Massachusetts Institute of Technology) új kutatása szerint talán igen. Erről számolnak be…

Tovább

Elektronikus vérrel működik egy robothal

A jelen és közeljövő egyik fontos trendje, a puha robotika (soft robotics) különféle alkalmazási területeken hasznosítható: egyes gépek halként úszkálnak a vízben, s tanulmányozzák a tengereket és az óceánokat, például a Fiji szigetek körüli korallokat, míg mások, az…

Tovább
süti beállítások módosítása