Az Neumann Társaság blogja a legfejlettebb infokom technológiákról

Jelenből a Jövőbe

Jelenből a Jövőbe

Földigiliszta vezérli a mikrochipet

2019. július 12. - ferenck

Kutatók több évtizede kísérleteznek mikroelektromechanikai rendszerek (MEMS) élő anyagokkal történő összekapcsolásával, kezdetleges kibernetikus organizmusok (cyborgok) létrehozásával. A gyógyszeradagolástól az optikai és elektrokémiai érzékelőkig, vagy a chipeken lévő szervekig (organs-on-chips),…

Tovább

Rés a génelemző szoftveren

Az amerikai Sandia Nemzeti Laboratórium kutatói biztonsági rést azonosítottak az egyik nyílt forrású genomelemző és DNS-alapú diagnosztikához használt orvosi szoftveren. A fejlesztőcég azóta kijavította a hibát. Támadásról nincs tudomásunk – közölte a Szabványok és Technológia Nemzeti Intézete az…

Tovább

Egy új MI józanész-bölcsességet is használ képalkotáshoz

A mai okostelefonok gyakran mesterséges intelligencia segítségével teszik élesebbé, tisztábbá a fényképeket. Az MIT (Massachusetts Institute of Technology) és az IBM kutatói által fejlesztett GANpaint Studio viszont a minimumból automatikusan hoz létre valósághű fotókat, tárgyakat szerkeszt képekbe,…

Tovább

Gyárak az űrben

Sci-finek tűnik, de elvileg kivitelezhető a „nehéz” iparágak világűrbe költöztetése. Az erőforrások aszteroidákon vagy más bolygókon történő bányászásával jobban kímélnénk a Földet, komolyabb esély maradna az ember túlélésére. „A naprendszer a földinél milliárdszor nagyobb ipart is képes…

Tovább

Szívverés alapján azonosít a Pentagon lézere

Minden szív különböző, így az íriszhez és az ujjlenyomathoz hasonlóan, szívverésünk is egyedi biometrikus azonosító, ráadásul az azonosítás – a járáshoz/testtartáshoz hasonlóan – távolról is elvégezhető. Az Egyesült Államok hadseregének speciális erői ezért érdeklődnek a technológiai ránt.…

Tovább
süti beállítások módosítása