Az Neumann Társaság blogja a legfejlettebb infokom technológiákról

Jelenből a Jövőbe

Jelenből a Jövőbe

Reneszánsz portrét csinál az arcképünkből egy MI

2019. július 26. - ferenck

Instagram-szűrők, Snapchat-maszkok, Google-kísérletek után, legújabban még jobb mesterséges intelligenciák próbálják megváltoztatni az arcunkat. Miután az adatbiztonsági okokból sokat támadott FaceAppal húsz évet öregedtünk, most itt a legfrissebb, fejünket reneszánsz portrévá alakító…

Tovább

Okos kesztyű segít megfogni virtuális tárgyakat

Az emberi elme könnyen megtéveszthető, az eszköztár egyre gazdagabb hozzá. Érzéki csalódás, fejlettebb bűvésztrükk, nem kell túl sok az átveréshez, viszont pont ez a gyengeségünk teszi lehetővé a felhasználót digitális világokba vezető virtuális valóság (virtual reality, VR) technológiákat is. Egy…

Tovább

Elfogulatlan wimbledoni összefoglalókat készített az IBM MI-je

Ma már elképzelhetetlen sportesemény videó-összefoglalók nélkül. Az utóbbi években mesterséges intelligenciák nemcsak részt vesznek a fénypontok kiválogatásában és összeállításában, hanem a munkát gyorsabban is végzik, mint az ember. Sportrendezvényekről, vállalatok anyagi helyzetéről vagy…

Tovább

Helyettünk is beszél japánul a hologramunk

Nincs többé szükségünk például japánul beszélni ahhoz, hogy bárkivel, bárhol elhitessük: folyékonyan elboldogulunk a távol-keleti nyelvvel. Julia White, a Microsoft Azure egyik vezetője egy múlt heti konferencián, Las Vegasban bemutatta, hogyan készíthető személyekről döbbenetesen élethű hologram.…

Tovább

Morpheus ellehetetleníti a hackereket

Miután tavaly nyilvánosságra került, hogy chipek milliárdjain találhatók biztonsági rések, kutatók minden eddiginél hatékonyabb módszereket keresnek félvezetők védelmére. Az Egyesült Államok Védelmi Minisztériuma által finanszírozott Morpheus projekt lehet a hacker-támadások elleni (egyik)…

Tovább
süti beállítások módosítása