Az Neumann Társaság blogja a legfejlettebb infokom technológiákról

Jelenből a Jövőbe

Jelenből a Jövőbe

Itt a nanotechnológia-forradalom

2022. március 11. - ferenck

Számítástudományi szakemberek, orvosok, biológusok, fizikusok és még sokan mások évtizedek óta mondják, hogy a nanotechnológia hamarosan teljesen átalakítja az életünket, az emberiséget megmentő találmányok egész sorát indítja el. A valóság nem teljesen így alakult, viszont – sokkal csendesebben,…

Tovább

Kevesebb adaton tanulva alkot leírásból fotorealisztikus képeket egy MI

Az elmúlt évek látványos mesterségesintelligencia-eredményei a gépi tanuláson (machine learning) alapultak. A fejlődés azonban nem problémamentes, mert minél jobb eredményt ért el egy program, annál több adaton tanítják. Minél nagyobb az adatsor, annál komplexebb és drágább a rendszer, de ami talán…

Tovább

Még egy mesterséges intelligencia is lehet depressziós

Egyre több a probléma fecsegő robotjainkkal. Hol kiderül róluk, hogy rasszisták vagy homofóbok, most pedig az, hogy depressziósok. A Kínai Tudományos Akadémia friss preprint tanulámányából megtudjuk, hogy a chatbotok jobban hasonlíthatnak hozzánk, mint gondoljuk. A kutatók szerint több ismert…

Tovább

Óriási lépegetőrobotot épített a kínai hadsereg

Kína azt állítja, hogy létrehozta a világ legnagyobb négylábú bionikus robotját. A gigantikus „mechanikus jak” óránkénti közel tíz kilométeres sebességgel tud menni, miközben százötven kilónál súlyosabb terhet is képes cipelni. A gép célja, hogy nehezen megközelíthető, távoli területeken tartózkodó…

Tovább

Melyik a legjobb arcfelismerő algoritmus?

Az arcfelismerés az infokommunikáció egyik „legforróbb” témája. Az amerikai Szabványok és Technológia Nemzeti Intézet (NIST) több mint ezer megoldást tesztelt, hogy eldöntse: melyek a legmegbízhatóbbak. Két körben tette, és több cég komoly fejlődésen ment át a kettő között. Az NIST 2000 óta fontos…

Tovább
süti beállítások módosítása