Az Neumann Társaság blogja a legfejlettebb infokom technológiákról

Jelenből a Jövőbe

Jelenből a Jövőbe

Arcfelismerés után itt a fülfelismerés

2022. december 16. - ferenck

A Georgia Egyetem kutatásának eredményeként, arc és ujjlenyomat után/helyett hamarosan a fül alapján is azonosíthatnak majd személyeket. A testrész ugyanolyan egyedi, mint a másik kettő, és még az egypetéjű ikreknél is lehetnek különbségek. A fül az életünk során viszonylag változatlanul maradó…

Tovább

Drónok a kihalás szélén álló növényeket találtak

A Hawaii Nemzeti Trópusi Botanikus Kert (NTBG) nonprofit szervezet és a szövetségi állam Erdészeti és Vadvédelmi Osztályának tudósai drónokat használnak kihalás szélén álló növények felkutatására. Ezek a növények sziklákon vagy más, nagyon nehezen megközelíthető helyszíneken találhatók. A…

Tovább

A DeepMind modellje az embernél is jobban kódolhat

A mesterséges intelligencia kontra ember „meccseket” főként táblás, esetleg videojátékokból ismerjük, és tudjuk: az MI egyre jobban teljesít, egyre több területen diadalmaskodik. Egy programozói verseny viszont sokkal nagyobb kihívás. Képzeljük el, hogy az MI és emberek ezt teszik. Jó hír, hogy…

Tovább

Altatótörténeteket mesél gyerekeknek Alexa, az Amazon intelligens asszisztense

Komoly nyomás nehezedik az Amazonra, hogy újraélessze, új élettel töltse meg az Echo termékvonalat (a cég intelligens hangszórói). Értékesítésük eleve veszteséges, de a nagyvállalat abban bízott, hogy más áruk vásárlására ösztönöznek. 2022-es eddigi veszteségük viszont tízmilliárd dollár, és…

Tovább

Nem biztonságosak a kriptovaluták a mesterséges intelligencia számára

Az FTX kriptovaluta-tőzsde látványos összeomlása a mesterségesintelligencia-biztonsággal foglalkozó több cég finanszírozását veszélyezteti. A novemberi csőd hetvennél több mesterségesintelligencia-kutatásokban érintett vállalatot hozhat kellemetlen helyzetbe. Összesen közel 550 millió dollár…

Tovább
süti beállítások módosítása