Az Neumann Társaság blogja a legfejlettebb infokom technológiákról

Jelenből a Jövőbe

Jelenből a Jövőbe

A mesterséges intelligencia megváltoztatja a mellrák-vizsgálatokat

2022. február 18. - ferenck

A Regina Barzilay, az MIT (Massachusetts Institute of Technology) korábban évekig a természetesnyelv-feldolgozást vizsgáló kutatója és kollégái által fejlesztett Mirai mesterséges intelligencia különleges tulajdonsággal rendelkezik: előre tudja jelezni a mellrákot. Az MI elemzi és többezer korábbi…

Tovább

A Fehér Ház és az amerikai cyberbiztonság

Jake Sullivan, a Fehér Ház nemzetbiztonsági tanácsadója levelet írt a nagy szoftvercégeknek és fejlesztőknek, hogy vitassák meg, miként lehetne javítani a digitális biztonságon. A levél és más, korábbi megnyilvánulások egyértelműen jelzik az amerikai kormány növekvő aggodalmát. 2021-ben az országot…

Tovább

Megkérdezték egy fejlett MI-t, hogy lehet-e etikus egy MI, és azt válaszolta, hogy nem

Jónak vagy rossznak „született”, vagy a specifikációitól függ, hogy épp milyen, hogyan viselkedik egy mesterséges intelligencia? Az Oxford Business School mesterségesintelligencia-etikát tanuló diákjai a legautentikusabb illetőtől igyekeztek választ kapni a kérdésre – vitát szerveztek, és egy…

Tovább

Kína mesterségesintelligencia-alapú ügyészt fejleszt

Kína az 1990-es évek és az ezredforduló közeljövőben játszódó sci-fijeit, részben a Robotzsarut, részben Steven Spielberg Különvéleményét idéző mesterséges intelligenciát fejleszt. Az MI bűnöket tud azonosítani, és vádat emelhet az elkövetők ellen. A fejlesztést Shanghai Pudong negyedében, az…

Tovább

Elon Musk szerint gáz a Metaverzum, és a Neuralink sokkal jobb lesz

A Tesla és a Space X főnöke, Elon Musk szkeptikus a mostanában már Meta néven (is) ismert Facebook Metaverzum koncepciójával kapcsolatban. Új és unalmas virtuális valóság (Virtual Reality, VR) a kétdimenziós kijelzőkön – nagyjából ennyit gondol róla. Emlékeztet a VR első, 1990-es évekbeli…

Tovább
süti beállítások módosítása