Az Neumann Társaság blogja a legfejlettebb infokom technológiákról

Jelenből a Jövőbe

Jelenből a Jövőbe

Stanford Egyetem: Mesterségesintelligencia-trendek 2022-ben

2023. április 21. - ferenck

Megjelent a Stanford Egyetem hatodik éves MI Indexe. A felsőoktatási intézmény Emberközpontú MI Intézetének 386 oldalas idei anyaga mérföldköveket, piackutatásokat, tudományos publikációkat, álláshirdetéseket és közvéleménykutatásokat figyelembe véve készült. A szerzők 2022-re összpontosítottak,…

Tovább

A NASA frissítette a Curiosity marsjáró szoftverét

Az Egyesült Államok Nemzeti Repülési és Űrhajózási Hivatala, azaz a NASA április 3. és 7. között frissítette a Curiosity marsjáró szoftverét, hogy a jármű hatékonyabban mozogjon, valamint az eddiginél kisebb nyomás nehezedjen a kerekeire. A frissítés alatt a Curiosity képkészítő tevékenysége…

Tovább

Drón és lézer mutatja ki üvegházhatást okozó gázok szivárgását

Egyre több a bizonyíték, hogy a gázfúró- és a csatornarendszereknél a korábban feltételezettnél sokkal nagyobb az üvegházhatású gázok szivárgása – hangsúlyozzák a Princeton Egyetem a nagy és kis szivárgásokat egyaránt gyorsan észlelő módszert kidolgozó kutatói. Lézeralapú érzékelésükkel az eddigi…

Tovább

Kevés a számítási kapacitás?

Nagy a kereslet a mesterségesintelligencia-piacot gépi úron generált szövegekkel és képekkel kiszolgáló startupok termékei iránt, csakhogy még a legígéretesebbek sem működnek a fejlesztéshez, teszteléshez és a modell működtetéséhez nélkülözhetetlen szerverek nélkül. Remek termékek fejlesztése…

Tovább

Miért lenne kontraproduktív a mesterségesintelligencia-fejlesztések moratóriuma?

Pár hete óriási visszhangot váltott ki ezernél több MI-, IT-szakértő, vállalatvezető, híresség (Elon Musk, Stuart Russell, Yuval Noah Harari stb.) a GPT-4-nál fejlettebb mesterségesintelligencia-fejlesztések féléves moratóriumát javasló nyílt levele. Sokan helyeslik, mások túlzásnak tartják az…

Tovább
süti beállítások módosítása