Az Neumann Társaság blogja a legfejlettebb infokom technológiákról

Jelenből a Jövőbe

Jelenből a Jövőbe

Mesterséges idegsejtek oldhatják meg az epilepszia rejtélyét

2021. június 04. - ferenck

A mostani ideghálók látványos eredményeket érnek el, rengeteg problémát segítenek megoldani. Az elektronikus hardver – amelyen futnak – viszont még mindig túl sok energiát fogyaszt el, és így ezek a mesterséges intelligenciák egyáltalán nem versenghetnek a szenzorikus információkat, vagy a…

Tovább

Elfogultak a könyvek

Az amerikai Északnyugati Egyetem kutatói tüzetesen átvizsgálták a legalább harminc nagy nyelvmodell gyakoroltatására használt BookCorpus adatsort, és komoly hiányosságokat fedeztek fel benne. Kimutatták, hogy a korpusz többféleképpen befolyásolhatja a modellek tevékenységét, késztetheti őket…

Tovább

Újságírás: mesterséges intelligencia mutatja ki az online rágalmazást

Hírügynökségek változatos célokra használják a természetes nyelvet feldolgozó technológiákat. A kanadai Globe and Mail például mesterséges intelligenciával alakítja ki honlapját, ügyelve, hogy minél több legyen az alkalmi olvasókat előfizetésre bíró történet. A KPCC Los Angelesi rádió rendszere…

Tovább

A mesterséges intelligencia megtanulja, hogyan alkossa meg önmagát

Pálcikafigura jelenik meg a képernyőn, mintha guggolna, húzza az egyik térdét, úgy halad előre. Mozog, de legalábbis valami hasonlót tesz. Egyik fejlesztője, az Ubernél dolgozó Rui Wang elégedett vele. „Minden nap, amikor bejövök az irodába, és megnyitom a számítógépet, nem tudom, mire számítsak” –…

Tovább

Arcfelismerés tömeges használatra

Az arcfelismeréshez általában kormányzati ügynökségeket, a rendőrséget és más hasonló szervezeteket asszociálunk. Egy új webes alkalmazás, a PimEyes segítségével viszont bárki használhatja a technológiát, például magáról készült fotókat, esetleg festményeket kereshet a világhálón. A fejlesztőcég…

Tovább
süti beállítások módosítása