Az Neumann Társaság blogja a legfejlettebb infokom technológiákról

Jelenből a Jövőbe

Jelenből a Jövőbe

Emberarcú eladóbotok, LinkedIn profillal

2022. április 29. - ferenck

Marketingesek mesterséges intelligencia által generált arcképekkel felturbózott, kamu közösségimédia-személyeket használnak termékeik szélesebb körű, költségvetésüket viszont nem növelő értékesítésére – állapította meg a Stanford Internet Observatory két kutatója, miután a LinkedInt tanulmányozva…

Tovább

Emberarcú bowling-labdák

A különösen az Egyesült Államokban népszerű, sőt, kultikus, versenyzőknek komoly bevételeket generáló bowling egy bábusport, a teke rokona, egyes felosztások szerint a „tekecsalád” tagja. Kívülállók számára mind egyforma, pedig vannak köztük bőven különbségek. Az aszfaltpályás tekézés „a”…

Tovább

Mit lát az MI az orosz-ukrán háborúból?

Ukrajna orosz inváziója a világtörténelem egyik legadatgazdagabb fegyveres konfliktusa. Rengeteg fénykép, videó, műholdas és más légifelvétel készül róla, nagyon sok a közösségimédia-anyag. Az információ-cunamiban való tájékozódásban, komplexebb kép kialakításában sokat segítenek a …

Tovább

Mesterséges intelligencia a radiológiában

Röntgenképek olvasata meglehetősen szubjektív, több tényezőtől függ, hogy a radiológus mit vesz észre rajtuk, hogyan értékeli őket. Értelemszerűen, minél fáradtabb, annál könnyebben hibázhat. Az Európai Unió most hagyott jóvá egy, a radiológusok munkáját segítő mesterségesintelligencia-rendszert,…

Tovább

Vegyi fegyvereket tervez a mesterséges intelligencia

A mesteréges intelligencia összességében pozitív hatással lesz a társadalomra, egyes árnyoldalairól viszont nem feledkezhetünk meg. Például meglepően könnyű jószándékú gépitanulás-algoritmusokat átállítani a rossz oldalra. Fabio Urbina és kollégái a Collaborations Pharmaceuticalsnál pont ezt…

Tovább

Hogyan hasznosítsuk újra elektronikus eszközeinket?

Mindannyiunk lakásában van évek óta fiókok mélyén az enyészetre váró, elfeledett laptop, kamera és sok más leselejtezett elektronikus cucc. Valamire jó lehet még, van rá érdeklődő és hasonlókkal hitegetjük magunkat, de közben tisztában vagyunk vele, hogy tovább fognak porosodni. A rengeteg…

Tovább

Speciális lábbeli látáskárosultaknak

Watararu Chino japán mérnök különleges ötlettel állt elő: leegyszerűsítve, lábbelibe ágyazta be a Braille-írást. A felismerés azután jött, hogy megtudta: tapintható, tapogatásérzékelőkkel felszerelt járdákon, burkolatokon hagyott kerékpárok gátolják járáskárosult személyek mozgását. Az ötletből…

Tovább

Vezeték nélküli adattovábbítás az emberi szövetekben

Az emberi szervezetben lévő implantátumokból kockázatos és nehézkes is lehet az adattovábbítás. A New Yorki Columbia Egyetem kutatói új technikát találtak ki rá. Lényege, hogy az adatokat az emberi szövet ionjaira írják, és a testen kívül lévő fogadóállomás, nagysebességű adattovábbítás mellett, le…

Tovább

Tetovál az idegháló

Elsőként a világon, a DALL-E2 program tetoválást készített, és a munkát felvarrták egy érdeklődőre. A világpremiert az a tény jelenti, hogy eddig még senkit sem tetováltak mesterséges intelligencia által generált motívummal, képpel. Maga a DALL-E2 az MI-kutatások egyik élenjárójának, a kaliforniai…

Tovább

Mesterséges lidércnyomás

Egyes ideghálók meglepően jók horrorba illő darabok alkotására, sőt, akár Lovecraft-regényeket illusztrálhatnának már. Vagy ha nem is teljes regényeket, egy-egy oldalt mindenképpen. Képzőművészet és mesterséges intelligencia egyre több szállal kötődnek egymáshoz. A Google Dreams néhány éve…

Tovább
süti beállítások módosítása